Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ULICA GRUCHLA ZAMKNIĘTA DO ŚWIĄT

Tomasz Urbański | 2017-11-04 12:20

(Myszków) Do 21 grudnia potrwa remont mostu na ulicy Gruchla w Myszkowie. Ulica zamknięta została dla ruchu i taki stan potrwa do zakończenia prac. Na tej drodze powstanie bowiem nowy most i kładka pieszo-rowerowa nad rzeką Potok Parkoszowicki. Remont spowodował także zmiany w kursowaniu autobusu linii numer 4. Całkowicie wyłączony został przystanek Gruchla I.

 

Umowa  z wykonawcą inwestycji tj. firmą Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej podpisana została 12 października. 23 października firma zamknęła ruch na ulicy Gruchla. Zamknięcie drogi spowodowane jest rozbiórką istniejącego mostu nad rzeką Potok Parkoszowicki i budową nowego mostu oraz kładki pieszo-rowerowej. Na wykonanie tej inwestycji firma ma czas do 21 grudnia. - Istotną  częścią zadania jest przebudowa dojazdu do mostu, która polega na jego podwyższeniu do poziomu drogi. Koszt zadania to 1.134.650,65 zł. i potrwa, zgodnie z zawartą umową, do 21 grudnia br. Objazd do Mrzygłodu i Zawiercia  odbywa się ulicą Krasickiego (DW 791), a do ulicy Koronacyjnej i ulicy Gruchla od strony Mrzygłodu przez ulicę Włodowską – tłumaczy Małgorzata Kitala-Miroszewska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Myszkowie.

 

Szkoda tylko, że Urząd Miasta poinformował mieszkańców o zamknięciu drogi dopiero 19 października. Bowiem w poniedziałek w dniu zamknięcia większość reagowała zdziwieniem. Największy problem mają teraz rowerzyści, ci myśleli, że mimo prowadzonych prac jakoś przedostaną się na drugą stronę. W końcu rower to nie samochód. Ale niestety objazd dotyczy także miłośników dwóch kółek. Aby zatem dostać się do ulicy Gruchla jadąc od strony Światowitu, kiedy już dojedziemy do rozebranego mostu, trzeba niestety zawrócić i przejechać ulicą 8 Marca, Jedwabną, Waryńskiego, Piękną i Krasickiego w stronę Mrzygłodu. Dla rowerzystów zwłaszcza o tej porze roku, to nie lada wyprawa.

 

Zamknięcie ulicy spowodowało także zmiany w kursowaniu autobusu miejskiego linii nr 4.

 

ZMIANA W KURSOWANIU MIEJSKICH

 

Z obsługi pasażerów na czas remontu wyłączony został przystanek Gruchla I.

 

Autobusy jadące we wszystkich kursach z Placu Dworcowego I w kierunku Sikorki II po obsłużeniu przystanku przy ulicy Partyzantów II pojadą ulicami 8 Marca – Jedwabną – Waryńskiego –Piękną do ulicy Krasickiego, jadąc dalej w kierunku Mrzygłodu skręcą w ulicę Włodowską – Koronacyjną – Gruchla, gdzie zawrócą w okolicy ołtarza i powrócą tą samą trasą do przystanku Mrzygłód Rynek, włączając się w dalszą planowaną trasę przejazdu;

 

Natomiast autobusy jadące z Sikorki II w kierunku Placu Dworcowegoo i po obsłużeniu przystanku Mrzygłód Rynek pojadą trasą objazdową ulicą Krasickiego do ulicy Pięknej (pomijając przystanki zlokalizowane przy ulicach Włodowskiej, Koronacyjnej i Gruchla) następnie ulicami Waryńskiego – Jedwabną – 8 Marca do ulicy Partyzantów włączając się w dalszą planowaną trasę przejazdu.

 

Autobusy jadące z Sikorki w kierunku Placu Dworcowego I odjazd Sikorka II o godzinie 4.58 po obsłużeniu przystanku Mrzygłód Rynek pojadą trasą objazdową ulicami Włodowską, Koronacyjną i Gruchla, gdzie zawrócą w okolicy ołtarza i powrócą tą samą trasą do ulicy Krasickiego, dalej pojadą do ulicy Pięknej, następnie ulicami Waryńskiego – Jedwabną – 8 Marca do ulicy Partyzantów, gdzie włączą się w dalszą planowaną trasę przejazdu. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze