Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

TRWAJĄ PRACE NA DROGACH GMINNYCH W ŻARKACH

Tomasz Urbański | 2019-04-09 12:20

(Żarki) W Żarkach realizowane są kolejne prace na drogach gminnych. Trwa przebudowa ul. Chopina, asfalt kładziony jest na ul. Ceglanej. Po zakończonym remoncie przy ul. Myszkowskiej trwają także przebudowy dróg gminnych w jej sąsiedztwie. W planach gminy jest również przygotowanie wniosku o dofinansowanie kolejnych inwestycji drogowych, które miałby zostać współfinansowane z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych.


 

- Przebudowa ul. Chopina jest realizowana za kwotę 269.877,93 zł. Zadanie realizujemy z środków budżetowych - informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski - Jest wykonywana kanalizacja deszczowa, trwa montaż krawężników.


 

Zadanie realizowane jest przez firmę P.H.U.B. „MARMADEX” Marcin Sosnecki z Myszkowa, a prace potrwać mają do 28.06.2019r. Po zakończeniu inwestycji firma „MARMADEX” wykona przebudowę drogi Gminnej - ul. Parkowa w Przybynowie za kwotę 197.743,48 zł brutto.


 

Przy ul. Ceglanej wykonano z kolei podbudowę, krawężniki, drenaż, kładziony jest asfalt. Prace wykonywane są przez firmę PRDM Myszków, a wartość inwestycji to 149.705,62 zł. Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Żarki.


 

- Dysponujemy projektem technicznym przebudowy ul. Młyńskiej i Jagodowej, w przygotowaniu jest wniosek do rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych, zależy nam na uzyskaniu dofinansowania - podkreślił burmistrz Podlejski. (AB) Foto: UMiG ŻarkiGaleria zdjęć

Komentarze