Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

TRADYCYJNIE KRÓLOWAŁ PSTRĄG

Tomek | 2017-08-15 12:20

(Złoty Potok) Smakowicie wypieczony pstrąg króluje w Złotym Potoku już od 21 lat, a wszystko za sprawą  corocznego Święta Pstrąga, które ma swoją stała datę przypadającą na pierwszy weekend sierpnia. Tegoroczne święto (5 i 6 sierpnia) dzięki słonecznej pogodzie przyciągnęło na złotopotockie błonia tłumy smakoszy ryb, wśród których znalazło się wielu mieszkańców powiatu myszkowskiego. Przez dwa dni można było degustować pstrągi podawane na kilka sposobów, a przy tym bawić się w rytm hitów wszelkich gatunków muzycznych. Kto był w Złotym Potoku, na pewno nie żałuje.

 

Aura w tym roku była wyjątkowo łaskawa, więc pierwsi amatorzy pstrąga pojawili się w Złotym Potoku już wczesnym sobotnim rankiem. Przed południem bowiem można było obejrzeć turnieje rycerskie, które odbywały się w specjalnej wiosce przygotowanej na tę okazję. Uczestnicy pokazów mogli również wziąć udział w licznych konkursach. Oficjalną część imprezy rozpoczął konkurs kulinarny, w którym tradycyjnie już uczestnicy odgadywali nazwy pstrąga przyrządzanego na kilkanaście sposób, w tym roku aż na 17. Organizatorem tego dość trudnego konkursu był Hotel Kmicic. Najlepszym zmysłem smaku wykazała się Agnieszka Pedziuk z Zawiercia.

 

Z pełnymi żołądkami można było przystąpić do dalszej zabawy. Na scenie bowiem pojawił się Artur Gotz wraz z Agnieszką Chrzanowską. Niektórzy zapewne już o Arturze słyszeli, bowiem muzyk w ubiegłym roku nagrywał tutaj teledysk do piosenki „Duch, dusza, ciało”. Sceny realizowane były m.in. na Pustyni Siedleckiej, w Janowie, w Dworku Krasińskich, przed Dworkiem i przed Pałacem Raczyńskich, na stawie Irydion, w hotelu Kmicic, nad stawem Amerykan, w stajni Wiking, przy Bramie Twardowskiego i w Jaskini Niedźwiedziej. Artur Gotz od tej pory z wielkim sentymentem wraca w te miejsca, dlatego też zrezygnował z gaży proponowanej przez organizatorów za występ na złotopotockich błoniach. Jego muzyka łatwo wpada w ucho, a teksty, często śmieszne zwracają uwagę. W kolejnej odsłonie muzycznej na scenie pojawiła się Kapela Ludowa Jetelinka, a po niej na scenie wkroczyła gwiazda wieczoru, czyli doskonale znany miłośnikom muzyki disco polo zespół After Party. Zespół ten 3 tygodnie temu zgromadził tłumy w Koziegłowach, a teraz na błoniach było bardzo podobnie. Takie hity jak „Wciąż na Ciebie czekam”, „Ona lubi pomarańcze”, „Nie daj życiu się”, „Bananowa Agnieszka” czy „Bujaj się” ze specjalną wakacyjną dedykacją dla nauczycieli, śpiewali wszyscy bez względu na wiek. Był też konkurs tańca dla odważnych, którzy towarzysząc After Party nie wstydzili się zatańczyć na scenie.  Publiczność nie chciała wypuścić muzyków ze sceny, ale Ci po koncercie jeszcze przez kilkanaście minut chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Sobotnie świętowanie zakończyło się dyskoteką, którą poprowadził DJ Świru. Chętnych do tańca nie brakowało. Wśród wielu propozycji muzycznych, każdy znalazł coś dla siebie.

 

W niedzielę Święto Pstrąga rozpoczęło się występem zespołu Tercet czyli Kwartet, który tworzą: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus i Wojciech Kaleta. Ten kwartet znakomitych aktorów rozbawił publiczność coverami, aktorskimi popisami, śmiesznymi anegdotami i ciekawymi strojami. Oczywiście po występie każdy mógł zrobić sobie fotkę albo zdobyć cenny autograf.

 

Smakoszy pstrąga przyciągnął pokaz kulinarny w wykonaniu znanego kucharza Pascala Brodnickiego. Ten podał kilka cennych rad, choćby jak łatwo wyciągnąć z ryby szkielet, aby nie pozostała w niej żadna ość, albo jak prawidłowo używać w kuchni folii aluminiowej, o czym większość z nas nie miała pojęcia, że to tak ważne. Oczywiście, jak na Święto Pstrąga przystało nie mogło zabraknąć degustacji przygotowanych przez Pascala pstrągów. Trzeba przyznać, że wyglądały, jak i smakowały znakomicie. 105 porcji rozeszło się w mgnieniu oka.

 

Po pokazie kulinarny na scenie znowu królowała muzyka. Tym razem można było posłuchać szant w wykonaniu zespoły Drake, a gwiazdą wieczoru był zespól Night Flight.

 

Nie zabrakło też zawodów wędkarskich organizowanych na stawie Irydion oraz Turnieju Piłki Plażowej przy stawie Amerykan, które od lat gromadzą tłumy chętnych. Tytuł mistrza Turnieju Piłki Plażowej po raz piąty z rzędu obronił Łukasz Dąbrowski wspólnie z Mateuszem Zawalskim, który ten turniej wygrał po raz trzeci. Imprezę tradycyjnie już poprowadził i zachęcał do zabawy Krzysztof Lampa. 

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze