Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

TO WSZYSTKO Z MYŚLĄ O PANIACH

Tomasz Urbański | 2018-03-29 12:20

(Myszków) Ponad 140 osób uczestniczyło w obchodach Dnia Kobiet zorganizowanych w remizie OSP w Myszkowie – Będuszu. Panie przyjęły zaproszenie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jana Kierasa, który już po raz kolejny zorganizował podobną uroczystość. Prócz niego, w tym roku współorganizatorami święta były także Szkoła Podstawowa nr 7, działająca w niej Szkoła Muzyczna I stopnia z Myszkowa, Studio Muzyki i Piosenki Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, zespół „Złoty Kłos” ze Starej Huty oraz panie z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 7 z Będusza, które były odpowiedzialne za obsługę kulinarną uczestników imprezy.

 

Uroczyste obchodzenie „Dnia Kobiet” w Będuszu stało się już tradycją. W blasku świec, przy domowych wypiekach i aromatycznej kawie przeszło 140 osób (w większości pań) podziwiało przygotowany przez przedstawicieli szkolnych społeczności program artystyczny.

 

Najpierw zapadający w pamięć koncert dali podopieczni Szkoły Muzycznej I stopnia z Myszkowa. 19-osobowa grupa uzdolnionych dzieci i młodzieży przygotowana przez Rafała Ziębę i dyrygowana przez dyrektora placówki Andrzeja Nowaka, wprost oczarowała publiczność. Z kolei uczniowie z „siódemki” tańczyli i śpiewali. Przygotowali także scenki teatralne, a nawet indywidualne popisy gry na instrumentach. W przygotowanie występujących na scenie Kingi Kołacz, Darii Starzyńskiej, Kamili Kowalczyk, Grzegorza Ceska, Daniela Rosikonia, Wiktorii Żelezik, Zuzanny Dworak, Kamili Kurzak, Dominiki Błaszczyk, Tobiasza Barczewskiego i Bartłomieja Jęderko wiele wysiłku włożyła nauczycielka języka polskiego w „siódemce”, Alicja Skalik. Widowni bardzo przypadły do gustu występy Majki Jagieły i Dominika Zenderowskiego, Anny Czapiewskiej, Kingi Majkrzyk, Darii Rapczon oraz Wiktorii i Oli Grzywny ze Studia Muzyki i Piosenki MDK w Myszkowie, których sceniczne przygotowanie to efekt pracy Tomasza Motylewskiego. Zespół Regionalny „Złoty Kłos”, działający przy KGW w Starej Hucie, to stały gość imprezy w Będuszu. Świętujący w tym roku 80-lecie działalności wystąpił na scenie w 15-osobowym składzie, a prezentowanymi piosenkami u wielu pań wywołał miłe wspomnienia z przeszłości.

 

W towarzyszącym biesiadzie, także tradycyjnym już konkursie aforyzmów o kobietach, największym aplauzem przyjęto hasło: „ Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

 

Świętujące panie obdarowano nie tylko tymi ostatnimi, także masą życzeń oraz słodkościami. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze