Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

TO BYŁ WYJĄTKOWY KONCERT KOLĘD

Tomasz Urbański | 2019-01-22 12:20

(Myszków) Takiego oblężenia kościół pw. św. Stanisława BM w Myszkowie dawno nie widział. Wszystko za sprawą Koncertu Kolęd, który odbył się 6 stycznia br., w Święto Trzech Króli. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się: Wojciech Cugowski i Robert Janowski,i to oni przyciągnęli tłumy wiernych do świątyni. Jak zapowiedzieli organizatorzy, Koncerty Kolęd mają stać się myszkowską tradycją.


 

Po raz pierwszy koncert zorganizowano w ubiegłym roku, w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, dzięki pomocy ks. Jarosława Koczura. W tym roku Urząd Miasta postanowił zorganizować spotkanie z gwiazdami polskiej estrady, więc najlepszym miejscem był kościół pw. Św. Stanisława BM, ze względu choćby na jego pojemność i lokalizację w centrum miasta. Mieszkańcy tłumnie zgromadzeni w świątyni z wielką radością oczekiwali na tę niezwykłą muzyczną ucztę. Kościół wypełniony był do ostatniego miejsca. Urząd Miasta, jako organizator chce, by każdego roku koncert odbywał się w innej świątyni. – Śpiewanie kolęd w świątyni ma niebywały urok. Nie uzyskamy tego w domu kultury, zwłaszcza, że dom kultury czeka na remont i trochę nas czeka jeszcze wydatków zanim to uczynimy. Na pewno będziemy chcieli kontynuować tradycję. W przyszłym roku być może spróbujemy w Sanktuarium w Mrzygłodzie, znanym nie tylko w Myszkowie i okolicach. Tym roku znane nazwiska przyciągnęły sporo ludzi. Przy tej okazji życzę wszystkim na Nowy Rok dużo radości i optymistycznego patrzenia w przyszłość – mówił burmistrz Włodzimierz Żak.


 

Jako pierwszy zaśpiewał, znany większości myszkowianom Kamil Gaciek. Później na scenie pojawili się: myszkowianka - Weronika Skalska, Piotr Świderski – wokalista Rootzmans, pochodzący z Włodowic (o zespole tym głośno było dzięki 7. Edycji Must Be The Music oraz dzięki udziałowi w Debiutach 53. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu), Julia i Andrzej Kwiatkowscy, Piotr Tłustochowicz (The Voice Of Poland), Ana Andrzejewska (uczestniczka 6. Edycji The Voice of Poland) oraz Wojciech Cugowski i Robert Janowski.


 

Do wspólnego śpiewania nie trzeba było nikogo namawiać. Robert Janowski zaintonował tylko „Przybieżeli do Betlejem”, a zgromadzeni w świątyni wierni, od razu głośno zaczęli śpiewać znane wszystkim słowa, tylko z niewielką pomocą muzyków i artysty.


 

Wykonawcom towarzyszyła orkiestra Myszkovia Band, a aranże napisali: Sebastian Ruciński oraz Tomasz Wójcik. Koncert poprowadziła Katarzyna Miklas. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze