Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

TELEBIM WRACA NA PLAC DWORCOWY

Tomek | 2017-08-27 12:20

(Myszków) Po niemal roku telebim za niemal 158 tys. zł zakupiony przez Miejski Dom Kultury w Myszkowie wraca na Plac Dworcowy. Dyrektor domu kultury Aleksandra Podgórska kilka dni temu otrzymała pozwolenie na budowę, prace ruszą lada dzień. Może wreszcie będziemy mogli zamówić reklamę (telebim ma wyświetlać komercyjne reklamy!) np. treści: BURMISTRZ WYDAŁ NA MNIE 160 TYSIĘCY I ROK STAŁEM W MAGAZYNIE”. Albo taką: Byłem samowolą budowlaną, dzięki Gazecie Myszkowskiej teraz swoję legalnie. Wasz telebim za 160.000 zł”.

 

Przypomnijmy, że telebim zniknął z Placu Dworcowego, po tym jak Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego (WINB), 21 września 2016 r. przeprowadził kontrolę i stwierdził, że jest on ustawiony nielegalnie. Jak się okazało urządzenie ustawione przez Miejski Dom Kultury to samowola budowlana, co sugerowaliśmy urzędnikom w zgłoszeniu wysłanym 16 sierpnia 2016 r. do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Kilka dni po naszej interwencji, tj. 22 sierpnia ub. roku, naczelnik wydziału Mariusz Kwiatkowski, pisemnie poinformowali dyrektor Aleksandrę Podgórską, że zgłoszenie ustawienia tego typu urządzenia nie jest konieczne, jednak WINB miał w tej sprawie zupełne inne zdanie.

 

Przez prawie rok urządzenie za niemal 158 tys. zł leżało w budynku dworca PKP, bowiem Renata Lewandowska pełniąca przez kilka miesięcy obowiązki dyrektora MDK nie zaprzeczyła plotkom, które pod koniec kwietnia br. obiegły Myszków. Telebim miał służyć mieszkańcom, a tymczasem przeleżał bezużyteczny. Pieniądze wydane lekką ręką przez burmistrza Włodzimierza Żaka można było spożytkować w zupełnie inny sposób, z korzyścią dla mieszkańców. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że moda na telebimy przemija, czego nie zauważyli ani burmistrz ani urzędnicy. Większość telebimów jakie w ostatnich latach stały w Myszkowie już dawno zniknęła, bo koszty zakupu urządzenia, prądu, dzierżawy terenu przewyższały skromne zyski. Ale burmistrz przecież kupuje za nasze, nie za swoje.

 

Telebim za kilka dni stanie znowu na Placu Dworcowym, tym razem w pobliżu budynku, gdzie dawniej były kasy PKS. Oczywiście pomysł pozostaje ten sam, czyli wyświetlanie reklam i informacji o tym co w mieście się dzieje, albo będzie się działo. Ma być takim kolejnym rzecznikiem UM.

 

- Telebim teraz stanie na działce należącej do gminy Myszków. 2 tygodnie temu czwartek odebrałam dziennik budowy, więc prace ruszą lada dzień. Urządzenie zostanie ustawione na betonowej wylewce. Nie ma obawy, że będzie raziło w oczy, gdyż ma zamontowany czujnik światła. Zatem, gdy będzie ostre słońce będzie świeciło jasno, ale gdy będzie dzień pochmurny natężenie światła będzie mniejsze. Telebim posiada także czujnik odpowiedzialny za jego włączanie i wyłączanie, zatem na pewno nie będzie świecił przez całą noc. Będzie zwrócony w kierunku -jakby to dokładnie sprecyzować- kamienic, postoju taksówek, parkingu, tak aby jak najwięcej mieszkańców mogło skorzystać z wyświetlonych informacji – wyjaśnia Aleksandra Podgórska, dyrektor MDK w Myszkowie.

 

Propozycje dowcipnych w treści reklam, co sądzicie o burmistrzu, o tym, jak wydał publiczne pieniądze prosimy wysyłać na adres: redakcja@gazetamyszkowska.pl Najlepsze pomysły opłacimy i wyświetlimy!

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze