Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ŚWIĘTO ZAWIERCIAŃSKICH POLICJANTÓW

Tomasz Urbański | 2018-07-27 12:20

(Zawiercie) Na początku lipca zorganizowano obchody Święta Policji. Podczas uroczystości pożegnano dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu insp. Ryszarda Skowrońskiego. Uroczystość była również okazją do wręczenia kilkudziesięciu funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.
 

Tegoroczne Święto Policji w Zawierciu odbyło się w czwartek 5 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”. W tym roku przypada 99 rocznica powołania Policji Państwowej. Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji insp. Piotr Kucia przekazał 73 funkcjonariuszom z zawierciańskiej jednostki akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Następnie insp. Ryszard Skowroński zdał stanowisko Komendanta Powiatowego. Jego dotychczasowe obowiązki przejął czasowo podinsp. Arkadiusz Miśta.
 

Podczas Święta Policji głos zabrali zaproszeni goście, m.in. Starosta Powiatu Zawierciańskiego Krzysztof Wrona oraz Prezydent Zawiercia Witold Grim. Obchody uświetnił występ Orkiestry Wojewódzkiej Policji w Katowicach. (es) Foto: KPP w Zawierciu

 

krótki komentarz:
 

To nie był udany Komendant
 

Od dawna mówiło się w kręgach policyjnych, że odejście na emeryturę insp. Ryszarda Skowrońskiego to kwestia czasu. Tyle afer ile targało zawierciańską policją podczas jego komendantury nie zaliczył żaden poprzednik i nie życzę żadnemu następcy. Opisywaliśmy w Kurierze Zawierciańskim jak pod jego komendą szalał prawdopodobnie pijany oficer przy hotelowym basenie, byli już policjanci opowiadali o rzekomych libacjach, nawet w budynku komendy w Zawierciu. Pojawiały się zarzuty o tuszowanie tych policyjnych brudów. Ostatecznie kilku funkcjonariuszy odeszło ze służby, w zawierciańskiej policji jakby spokojniej, choć wcześniej słanych nawet do KWP, biura wewnętrznego Policji anonimów były dziesiątki. Na podstawie części z tych, które trafiły też do naszej redakcji, powstała seria tekstów o problemach w zawierciańskiej policji. Anonimy przestały płynąć, przynajmniej do naszej redakcji. Może z tego powodu, że większość z nich nie nadawała się do publikacji, przynajmniej w odpowiedzialnym tygodniku za jaki chce uchodzić Kurier Zawierciański.

 

Jarosław MazanekGaleria zdjęć

Komentarze