Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ŚWIĘTO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Tomasz Urbański | 2018-06-05 12:20

(Zawiercie) Na początku maja obchodzony był w całej Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Święto ustanowione zostało w latach 70. na dzień 12 maja, czyli w rocznicę urodzin Florence Nightingale – brytyjskiej pielęgniarki, uznawanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa. Kilka dni wcześniej – 8 maja – obchodzony był Dzień Położnej. To krajowe święto, które upamiętniać ma Stanisławę Leszczyńską, która była położną w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Tradycyjnie oba święta były obchodzone również w Zawierciu. Pielęgniarki i położne ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu świętowały razem w piątek 11 maja.

 

Pielęgniarki i położne to najliczniejsza grupa zawodowa zawierciańskiej lecznicy. Ich coroczne święto było okazją do podziękowania im za wieloletnią pracę, u podstaw której leży prawdziwe powołanie. To one zawsze są najbliżej pacjentów, poświęcając im swój czas i uwagę, okazując wsparcie i empatię. Za zaangażowanie zawierciańskich pielęgniarek i położnych, za sumienne wykonywanie przez nich codziennych obowiązków oraz profesjonalizm podziękowały im Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska oraz Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu Anna Pilarczyk-Sprycha.

 

- Z okazji międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej życzymy wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym Szpitala Powiatowego w Zawierciu satysfakcji z pracy zawodowej i bardzo dużo radości w życiu rodzinnym. Dziękujemy za zaangażowanie i troskę, jaką wkładacie w opiekę nad pacjentami, za stwarzanie przyjaznego otoczenia i miłej atmosfery w miejscu pracy – przekazują przedstawiciele zawierciańskiej placówki. (es)Galeria zdjęć

Komentarze