Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI W MYSZKOWIE

Tomasz Urbański | 2019-05-13 12:20

(Myszków) Uroczystości związane z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywały się w całym powiecie. W Myszkowie, mimo niesprzyjającej pogody, w uroczystych obchodach udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych, kombatanci, młodzież szkolna, ale przede wszystkim mieszkańcy naszego miasta.


 

Obchody święta 3 Maja w Myszkowie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny na Mijaczowie. Po nabożeństwie, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta z burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem oraz władz powiatu ze starostą Piotrem Kołodziejczykiem przeszli pod Pomnik Ofiar Katynia. Po złożeniu kwiatów uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską. Tam, wszystkich zebranych powitał gospodarz uroczystości, Burmistrz Włodzimierz Żak, który w okolicznościowym przemówieniu mówił przede wszystkim o tolerancji i jej znaczeniu w życiu każdego człowieka. Głos zabrali również Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka oraz Starosta Powiatu Myszkowskiego, Piotr Kołodziejczyk. Warty przy pomnikach zaciągnęli myszkowscy harcerze.


 

Przemarszom uczestników myszkowskich uroczystości towarzyszyła orkiestra strażacka z Mrzygłodu. Na zakończenie, z mini koncertem wystąpił zespół Eskadra. (AB) Foto: UM MyszkówGaleria zdjęć

Komentarze