Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

SPEKTAKL MIKOŁAJKOWY DAŁ DZIECIOM WIELE RADOŚCI

Tomasz | 2019-12-16 08:20

REKLAMA

(Poraj) Na początku grudnia do Poraja zawitał wyjątkowy gość. Dzieci każdego roku wyczekują go z niecierpliwością. Czerwona czapka, gęsta biała broda i worek z prezentami – o kim mowa? Oczywiście o Świętym Mikołaju! Najmłodsi mieszkańcy Poraja i okolic spotkali się w środę, 4 grudnia w „Bajce”. Aktorzy z Katowic przygotowali na tę okazję spektakl „Pan Antenka i srebrny kubraczek”. Po przedstawieniu wszystkie dzieci weszły na scenę, by odebrać z rak Świętego Mikołaja drobne upominki.


 

Z oferty przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego skorzystało w tym roku ponad 300 dzieci wraz z opiekunami. W środowe popołudnie, 4 grudnia w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” spotkali się ze Świętym Mikołajem. Najpierw Teatr TRIP z Katowic odegrał spektakl „Pan Antenka i srebrny kubraczek”. Wywołał on wiele radości u młodej publiczności. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem śledziły losy bohaterów – zabawek ze sklepu pana Konrada.


 

Po przedstawieniu dzieci podchodziły do Mikołaja, który każdemu podarował drobny upominek. Najmłodsi otrzymali słodkie kalendarze adwentowe i dyplom grzecznościowy, pod którym podpisani byli dwaj najwięksi specjaliści w tej dziedzinie, czyli Święty Mikołaj oraz Elf Grzecznoznawca.


 

- To ogromna przyjemność organizować przedsięwzięcia dla najmłodszych, które wywołują tyle radości i wprowadzają w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękując państwu za obecność na realizowanych przez nas wydarzeniach, życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, a Nowy Rok dobrym czasem - mówi dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk. (es) Foto: GOK PorajGaleria zdjęć

Komentarze