Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ŚLUBUJĘ CI SZKOŁO!

MyszPress | 2014-11-07 10:45

(Myszków) W asyście licznie zgromadzonych rodziców, nieco starszych kolegów ze szkoły i nauczycieli, pierwszaki ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mrzygłodzie złożyły we wtorek 14 października uroczyste ślubowanie. Od tego dnia uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.


Ważnym elementem przyjmowania w poczet uczniów „ósemki” było pasowanie każdego z maluchów. Dokonała tego specjalnym, ogromnym ołówkiem dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 4 Urszula Urbaniak. Naukę w dwóch pierwszych klasach mrzygłodzkiej podstawówki rozpoczęło w nowym roku szkolnym 31 uczniów. Pierwszaki, które by udowodnić, że zasługują na przyjęcie ich w poczet uczniów musiały wykazać się umiejętnościami nabytymi w pierwszych miesiącach roku szkolnego, z wypiekami na twarzy ślubowały rozsławiać dobre imię szkoły. Potem już uśmiechnięte i szczęśliwe pozowały do pamiątkowych zdjęć ze swoimi wychowawczyniami. Zostały nimi: w I A – Anna Danek, i w I B – Urszula Chodak. W klasach, za sprawą rodziców, czekał na pierwszaków poczęstunek, którym uczciły wyjątkową chwilę.


Tego samego dnia uroczyste ślubowanie złożyli także uczniowie pierwszej klasy miejscowego gimnazjum, wchodzącego w skład Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4, których wychowawcą został Maciej Maślankiewicz.Powodzenia i sukcesów w edukacji życzy wszystkim pierwszakom także Gazeta Myszkowska. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze