Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ROZMAWIALI Z MŁODZIEŻĄ O PRZEMOCY W SIECI

Tomasz Urbański | 2018-12-14 12:20

(Koziegłowy) Myszkowscy policjanci odwiedzili uczniów z Koziegłów, by porozmawiać o niezwykle aktualnym i poważnym problemie – cyberprzemocy. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży formy i przejawy agresji stosowanej za pomocą mediów elektronicznych. Nastolatkowie zdobyli również cenne informacje o odpowiedzialności prawnej nieletnich.


 

Policjanci cyklicznie przeprowadzają warsztaty z młodzieżą, a ich głównym celem jest edukacja nastolatków i wykształcenie u nich prawidłowych reakcji na łamanie prawa. Tematem spotkania, które odbyło się w Zespole Szkół w Koziegłowach była cyberprzemoc. Mundurowi przybliżyli młodzieży ten groźny proceder, polegający np. na wysyłaniu SMS-ów i maili o obraźliwej treści, w których pojawiają się wyzwiska, straszenie, jak również poniżanie.


 

- Uczniowie doskonale orientują się już jak wygląda bardziej drastyczna forma cyberprzemocy, którą jest dręczenie poprzez używanie komunikatorów internetowych, sporządzanie witryn internetowych, czy wpisów na forach dyskusyjnych – mówi asp. sztab. Barbara Poznańska z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.


 

Przestępstwem, o którym funkcjonariusze rozmawiali z koziegłowską młodzieżą jest również wykonywane zdjęć telefonami komórkowymi, nagrywanie filmów i umieszczanie ich w Internecie bez zgody osoby nagrywanej. Nastolatkowie dowiedzieli się również, jaką odpowiedzialność prawną mogą ponosić osoby nieletnie. (es) Foto: KPP MyszkówGaleria zdjęć

Komentarze