Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

REMONT BASENU W PRZYSZŁYM ROKU?

Tomasz Urbański | 2017-12-01 12:20

(Żarki) Urząd Miasta i Gminy Żarki planuje remont basenu letniego przy ulicy Wierzbowej w Żarkach, który ma kosztować ponad 2 mln 600 tys. zł. W Urzędzie Marszałkowskim jest już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rewitalizacja tego terenu ruszy jesienią przyszłego roku.

 

„Rewitalizacja obszaru rekreacji przy ulic Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”, taki tytuł nosi projekt, na który o unijne dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, wnioskował Urząd Miasta i Gminy Żarki. Koszty zadania obejmować będą przebudowę niecki basenowej wraz z otoczeniem oraz budowę ścieżki rowerowej. Całkowita wartość projektu to 2.664.510,00 zł. Dofinansowanie o które wnioskuje Gmina to 85 proc. wartości zadania. - Projekt polega na rewitalizacji przestrzeni miejskiej przy ul. Wierzbowej w Żarkach, należącej do podobszaru rewitalizacji Żarki-Centrum. Przebudowie poddane zostanie kąpielisko miejskie, w tym zniszczona niecka basenu, która nie jest przystosowana do bezpiecznego korzystania przez osoby miejscowe jak i przyjezdne. Teren przyległy do basenu zostanie zagospodarowany poprzez elementy małej architektury - powstaną miejsca przeznaczone do palenia ogniska oraz grillowania, wybudowany zostanie deptak oraz ścieżka spacerowo- rowerowa. Sama niecka otrzyma ciekawe wodne urządzenia zabawowe dla dzieci. Teren rewitalizowany zostanie wzbogacony o zieleń, a w pobliżu niecki powstanie plaża. Teren kąpieliska zostanie wyposażony w niezbędne oświetlenie. Basen pozostanie tej samej wielkości. Efektem zaplanowanych prac będzie interesujące miejsce przeznaczone do wypoczynku, aktywności fizycznej i rekreacji dla lokalnej społeczności – tłumaczy Katarzyna Kulińska-Pluta, rzecznik prasowy UMiG Żarki.

 

Jeśli gmina otrzyma unijne fundusze, to prace remontowe ruszą jesienią przyszłego roku, bowiem urzędnicy chcą, aby w sezonie letnim basen był dostępny dla mieszkańców i turystów.

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze