Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

RELAKS I PRACA TWÓRCZA W JEDNYM

Tomasz | 2019-08-13 08:20

(Pilica) Dzieci z Pilicy na pewno nie mogą narzekać na nudę i brak rozrywek. W połowie lipca w tutejszej bibliotece odbyły się zajęcia, podczas których najmłodsi pracowali nad mandalami. Czym jest mandala? To rysunek na planie koła, którego tworzenie ma między innymi relaksować, rozwijać wyobraźnię oraz ułatwiać skoncentrowanie. Lipcowe zajęcia najwyraźniej przypadły dzieciom do gustu, bo już zaplanowano kolejne spotkanie pod koniec sierpnia.


 

Dzieci spotkały się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy w czwartkowe przedpołudnie, 18 lipca. Tego dnia zajmowały się tworzeniem barwnych ozdób. Wykończone zostały mandalami – rysunkami na planie koła. Wywodzi się z kultury hinduskiej, a tworzenie mandali uważa się za relaksującą i wyciszającą, ale również za zajęcie rozwijające wyobraźnię. Mandale skutecznie zajęły uwagę dzieci.


 

- Ta skomplikowana kolorowanka wymaga bowiem dużo uwagi, zaangażowania, precyzji, odpowiedniego doboru barw i dużych pokładów cierpliwości. Nasi uczestnicy poradzili sobie, z tym z pozoru łatwym zadaniem doskonale, jednocześnie dzieląc się swoimi wakacyjnymi planami i przygodami – przekazuje pilicka biblioteka.


 

Wszystko wskazuje na to, że lipcowe zajęcia przypadły do gustu uczestnikom. Zaplanowano już kolejne spotkanie, które odbędzie się w środę, 21 sierpnia. (es) Foto: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w PilicyGaleria zdjęć

Komentarze