Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

REKORDZISTA MIAL PONAD 3 PROMILE

Tomasz Urbański | 2018-11-28 12:20

(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu - tylko w ciągu trzech dni - policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Największa ich liczba „wpadła” w środę, 14 listopada. Niektórzy z nich, oprócz jazdy „na podwójnym gazie” złamali również sądowy zakaz kierowania pojazdami.


 

We wtorek 13 listopada funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej młodego kierowcę Golfa. 21-letni mężczyzna spotkał policyjny patrol na ul. Paderewskiego w Zawierciu ok. godziny 22.30. Mundurowi mieli podejrzenie, że młody kierowca znajduje się pod wpływem środków odurzających. Ich przeczucia okazały się słuszne – badanie wykonane narkotestem potwierdziło w organizmie mężczyzny ślady amfetaminy i marihuany. 21-letniemu kierowcy pobrano też próbki krwi, aby wykonać szczegółowe badania.


 

Nazajutrz, w środę 14 listopada po godzinie 18.00, policjanci zatrzymali na ul. Borowej w Zawierciu nietrzeźwego motorowerzystę. 33-latek miał ponad promil alkoholu.


 

Ok. półtorej godziny później na ul. Dmowskiego funkcjonariusze zatrzymali 28-latkę. Jak się okazało, młoda kobieta jadąca Skodą Octavią miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


 

Krótko przed godziną 20.00 w Dobrogoszczycach policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, jadącego Matizem. Alkotest wskazał 1,2 promila. Jeszcze tego samego dnia, znowu na ul. Dmowskiego w Zawierciu, policjanci zatrzymali następnego pijanego kierowcę. Siedzący za kierownicą Skody Felicia miał ponad 3,2 promila alkoholu. Oprócz tego, że kierowca ten był kompletnie pijany, to w dodatku złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami.


 

Kolejnego dnia, w czwartek 15 listopada policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Krótko po godzinie 17.00 na ul. Uśmiechu w Zawierciu mundurowi udaremnili dalsza jazdę 59-latkowi. Prowadził Fiata Seicento, pomimo tego, że miał ponad 0,6 promila. Nie miał za to prawa jazdy, które zostało mu już wcześniej odebrane.


 

Swoją podróż „na podwójnym gazie” zakończył również 52-latek, siedzący za kierownicą Opla Corsy. Mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariuszy we Włodowicach miał ponad 1,6 promila.


 

- Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 10 tys. złotych przeznaczona na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. Dziękujemy wszystkim osobom, które informują policjantów o swoich podejrzeniach, że ktoś jedzie „na podwójnym gazie”. Dziękujemy za czujność i właściwą postawę, która może niejednokrotnie uchronić przed nieszczęśliwymi zdarzeniami – przekazują funkcjonariusze za pośrednictwem strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. (es) Foto: KPP w ZawierciuGaleria zdjęć

Komentarze