Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

RADIOWÓZ POTRĄCIŁ DZIECKO W CENTRUM ZAWIERCIA!

Tomasz Urbański | 2018-06-27 12:20

(Zawiercie) 8 czerwca rano w Zawierciu doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Radiowóz potrącił na przejściu dla pieszych w rejonie ul. Sikorskiego 8-letniego chłopczyka. W tym miejscu bardzo często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 

Oznakowanym radiowozem jechali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji. Samochód jechał od strony dworca PKP w kierunku ronda i potrącił chłopczyka na pasach.

 

- Dziecko zostało zabrane do szpitala z ogólnymi stłuczeniami – przekazał rzecznik prasowy KPP w Zawierciu Andrzej Świeboda.

 

Od długości pobytu chłopca w szpitalu zależy, czy zdarzenie to zostanie zakwalifikowane jako wypadek, czy kolizja.

 

Oględzin miejsca zdarzenia dokonywali policjanci pod osobistym nadzorem prokuratora.

 

- Teraz śledczy będą ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia – dodaje A. Świeboda.

 

Wielokrotnie na naszych łamach poruszaliśmy temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Stał się on również jednym z tematów ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu za sprawą radnego Pawła Domagały.

 

Wielu kierowców uważa, że drzewa rosnące w tym miejscu ograniczają widoczność pieszych. Kierowcy w pogodne dni mogą być także czasem oślepiani przez promienie słoneczne.

 

W ubiegłym roku także na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego w Zawierciu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy potrącił kobietę, która po przewiezieniu do szpitala zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Na oznakowanym przejściu 57-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy marki Opel Astra, zmierzający w kierunku ronda. Za kierownicą osobowego Opla siedział 22-latek. Kierowca był trzeźwy. W tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność, bo wypadki tu to prawdziwa plaga. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze