Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PRZEZ PRAKTYKI W NIEMCZECH NA EUROPEJSKI POZIOM

Tomasz Urbański | 2017-12-09 12:20

(Myszków) Grupa 30 uczniów technikum mechatronicznego i technikum pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie odbyła miesięczne praktyki w niemieckich przedsiębiorstwach. To efekt realizowanego w szkole projektu pod hasłem  „Praktyki zawodowe w Niemczech szansą wzbogacenia wiedzy i umiejętności uczniów na poziomie europejskim”.

 

Mechatronicy z „Kwiatkowskiego” doskonalili swoje umiejętności praktyczne podczas zajęć ze składania i obsługi drukarek 3D oraz programowania obrabiarek CNC, z kolei mechanicy zajmowali się montażem i demontażem podzespołów samochodowych, wymianą płynów, instalacjami elektrycznymi oraz przygotowywaniem części zamiennych pojazdów do późniejszego montażu. Ponadto skonstruowali jednoosobowego E-Buggy z napędem elektrycznym. - Praktyki zawodowe to nie tylko zajęcia praktyczne. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania kultury i doskonalenia umiejętności językowych, w czasie wolnym zwiedzili Berlin, Lipsk, Drezno oraz zakład produkcji BMW. Po ukończeniu praktyk każdy z uczniów otrzymał certyfikat „Europass Mobilność”, potwierdzający przygotowanie zawodowe – mówi Eugeniusz Bugaj, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie.

 

Warto dodać, że udział w projekcie był dla jego uczestników bezpłatny. Zapewniono im m.in.  transport, zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe oraz bogaty program zajęć dodatkowych. Przed wyjazdem do Niemiec uczniowie odbyli zajęcia językowe i kulturowe przygotowujące ich do udziału w projekcie. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze