Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PRZETARG NA REMONTY JUŻ OGŁOSZONY

Tomasz Urbański | 2019-04-11 12:20

(Myszków) Odcinek ul. Szczygła w Nowej Wsi ma zostać w tym roku wyremontowany – to dobra wiadomość dla rodzin mieszkających przy tej gruntowej i dziurawej uliczce. Prace na tej ulicy obejmą profilowanie, zagęszczenie i wyrównanie istniejącej nawierzchni kruszywem. Oprócz ul. Szczygła remont objąć ma ponad 100 dróg gruntowych o łącznej długości ponad 57 kilometrów.


 

Odcinek ul. Szczygła (pomiędzy ulicami Gołębią a Mokrą) to krótka, kilkudziesięciometrowa uliczka przy której stoi kilka, może 10 domów. Niewielu mieszkańców, ale problem dla nich spory – droga dziurawa jak sito. Miejscami trudno jest nawet wyminąć głębokie dziury, jadąc samochodem. Po deszczu – kałuże i błoto, podczas suchych dni – pył i kurz.


 

W sprawie uliczki skontaktowała się z nami jedna z mieszkanek. Z jej relacji wynika, że mieszkańcy od 3 lat zabiegają o remont ich ulicy. Do położonych tam domów trudno jest dojechać np. karetce, pielęgniarce umówionej z pacjentem na zastrzyki lub nauczycielom, którzy przyjeżdżają na nauczanie indywidualne. – Byłoby dobrze, gdyby zrobili remont ulicy. Ale jeśli nie, to niech chociaż ją utwardzą – mówiła w rozmowie z nami mieszkanka Nowej Wsi.


 

Miasto planuje w tym roku remont odcinka ul. Szczygła. Dokładny termin prac nie jest jeszcze znany. - O terminie robót będziemy mogli poinformować po wyłonieniu wykonawcy przetargu na remont dróg gruntowych w 2019r. – poinformowała nas Małgorzata Kitala-Miroszewska, rzecznik UM Myszków.


 

12 marca miasto ogłosiło przetarg na remont dróg gruntowych, a wykonawcy mogą składać swoje oferty do najbliższej środy, tj. 27 marca. Zamówienie podzielone zostało na dwie części. Jedna z nich zakłada ułożenie płyt zbrojonych, betonowych typu JOMB w trzech ulicach – Kamiennej, Kilińskiego oraz Witosa. Zgodnie z zapisami zawartymi w ogłoszeniu o zamówieniu, wykonawca będzie miał 120 dni (od dnia podpisania umowy) na wykonanie prac.


 

Druga część zamówienia obejmuje drogi, które mają zostać naprawione poprzez profilowanie, zagęszczenie i wyrównanie istniejącej nawierzchni kruszywem. Tutaj prace będą podzielone w czasie na dwa etapy – pierwszy od podpisania umowy do 28 czerwca, a drugi od 2 września do 29 listopada. Lista dróg gruntowych to 114 ulic o łącznej długości 57 kilometrów. Najkrótsze odcinki liczą mniej niż 100 metrów (np. ul. Witosa, Piaskowa, odcinek ul. Prusa, ul. Rybna), najdłuższe mają od 2,5 do 3,5 kilometra (ul. Armii Krajowej, Towarowa, Chopina, Nierada). (es)Galeria zdjęć

Komentarze