Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Prezydent wetuje najgorsze ustawy!

Jaroslaw Mazanek | 2017-07-24 11:59

2x Weto. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział weto wobec najgorszych ustaw likwidujących niezależność sądownictwa: ustawy o Sądzie Najwyższym i ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Obie ustawy przyjęte przez Sejm w ekspresowym tempie, demolowały ustrój państwa, likwidowały trójpodział władzy i spychały nas w kierunku dyktatury. Choć -przyznaję- nie spodziewałem się weta, nie spodziewałem się refleksji ze strony prezydenta, to przyjmuję zapowiedź zawetowania tych dwóch ustaw z ulgą i nadzieją, że to szaleństwo da się jednak zatrzymać. Panie Prezydencie: DZIĘKUJEMY!

W niedzielę 23.07 przed Sądem Rejonowym w Myszkowie i Sądem Rejonowym w Zawierciu jak codziennie od ubiegłego tygodnia zbierali się przeciwnicy ustaw memolujących demokrację w Polsce.  W Myszkowie około 50 osób skandowało: Konstytucja, Wolne Sądy, 3x Weto.

Dzisiaj, gdy o 21.00 (w części miast o 20.00- np. w Myszkowie!) przed sądami w Polsce ponownie zbiorą się przeciwnicy zmian demolujących ustrój demokratyczny w Polsce, będziemy mieli możliwość krzyknąć: PRZYDENCIE-DZIĘKUJEMY. Dziękujemy za zapowiedziane „2xWeto”. Prezydent zapowiedział, że podpisze trzecią ustawę, o ustroju sądów powszechnych. Ta ustawa, choć zwiększa władzę ministra sprawiedliwości nad sędziami, nie demoluje ustroju sądów w tak skandaliczny sposób. Pociąg który pędził do przepaści został przez Prezydenta Andrzeja Dudę zatrzymamy.

Dalej żyjemy w kraju, gdzie nie istnieje Trybunał Konstytucyjny, sprowadzony do marginalnej roli, z sędziami wybranymi bezprawnie (zatwierdził to swoim podpisem PAD (Prezydent Andrzej Duda), dalej istnieje wiele zagrożeń dla wolności obywatelskich, zagrożeń stworzonych przez obecny rząd i większość parlamentarną. Dalej potrzebna jest nam reforma sądownictwa, o której mówią sami sędziowie, wskazując co można usprawnić w ich pracy, jak -w sposób nie naruszający niezależności sądów i sędziowskiej niezawisłości- zwiększyć społeczną kontrolę nad sądami. Niektóre sposoby są proste: kamery na każdej sali obrad, dopuszczenie mediów również do obserwacji pracy Sądów Rodzinnych. Na pewno my dziennikarze nie będziemy chodzić na sprawy rozwodowe, ale z własnej pracy wiem, z interwencji proszących o pomoc ludzi, jak źle czasem dzieje się właśnie w Sądach Rodzinnych. Do niektórych tych spraw, opisywanych w ostatnim roku, będziemy wracać w piątkowym wydaniu papierowym Gazety Myszkowskiej.

Dzisiaj w poniedziałek przed sądami, więc również przed Sądem Rejonowym w Myszkowie i Zawierciu zbiorą się obrońcy wolnych sądów, ale oprócz dalej słusznych żądań kierowanych do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, żądaniem zaprzestanie Nocnej Zmiany, gdy najważniejsze ustawy procedowane są nocą, w pięć minut, bez refleksji, będzie można powiedzieć: PREZYDENCIE DZĘKUJEMY! Myszków Sąd Rejonowy w Myszkowie ul. Kwiatkowskiego 2 godzina 20.00, Zawiercie godz. 21.00


Ten arykuł jest kontynuacją: 3x WETO w niedzielę kolejna pikieta

Czytaj dalej w:


Galeria zdjęć

Komentarze