Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

POWSTAJE KOLEJNA BIEDRONKA

Tomasz Urbański | 2018-03-15 12:20

(Myszków) Od kilku tygodni na jednej z działek przy ulicy Pułaskiego trwają intensywne prace budowlane. Zniknął hotel, w którego miejsce powstanie trzecia w mieście Biedronka. Biuro Prasowe Jeronimo Martens S.A. informuje, że nie zamierza zamykać działającego od kilku lat supermarketu położonego na samej ulicy.

 

Sklep marki Jeronimo Martins Polska S.A., czyli popularna Biedronka powstaje na działce, gdzie przez kilkanaście lat funkcjonował hotel i restauracja oraz stacja tankowania LPG należące do Zbigniewa Sroślaka. Od kilku tygodni po hotelu nie ma nawet śladu, a wraz z hotelem zniknęły taśmy, które od jakiegoś czasu okalały plac Sroślaka, zagradzając jednocześnie przejście chodnikiem, który leżał na jego działce.

 

Zapytaliśmy czy firma Jeronimo Martins Polska S.A. kupiła działkę od Sroślaka, ale Biuro Prasowe nie chciało nam udzielić informacji na ten temat. - Zaznaczamy, że nie udostępniamy informacji o właścicielach działek - podkreślają pracownicy Biura Prasowego.

 

Nowa inwestycja spowodowała, że wreszcie można wjechać na parking przed budynkiem „rotacyjnym” od strony działki Sroślaka, co znacznie upłynniło ruch na zakorkowanej – szczególnie w godzinach szczytu - ulicy Pułaskiego. Przypomnijmy, że od niemal 4 lat wjazd na parking był zagrodzony, gdyż teren należał do właściciela hotelu. Urząd Miasta chciał wówczas wykupić fragment działki i ustanowić służebność przejazdu na części działki, ale Sroślak się nie zgodził. Otwarcie nowej Biedronki planowane jest w połowie roku. - Wykonawcą inwestycji jest firma KMD z Tarnowa. Na obecnym etapie realizacji inwestycji nie udostępniamy wizualizacji obiektu. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie nie planujemy zamknięcia sklepu Biedronka w Myszkowie przy ul. Pułaskiego – czytamy w informacji przesłanej przez Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze