Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Polonia debiutuje w czwartej lidze

MyszPress | 2014-08-08 09:51

W najbliższą sobotę (9 sierpnia) beniaminek czwartoligowy z Poraja będzie podejmował w pierwszym meczu o ligowe punkty Przyszłość Ciochowice. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Polonia Poraj – GLKS Strzelce Wielkie – 5:0 (4:0)

 

W miniony weekend podopieczni Krzysztofa Całusa rozegrali ostatni sprawdzian. Bez większych problemów pokonali czwartoligowe Strzelce Wielkie. W pierwszej połowie bramki dla Poraja strzelali kolejno Ślęzak, Opeldus, Prusko, Dziadczyk. W drugiej połowie na listę zdobywców bramek wpisał się Czyż.

 

- Nasi rywale przyjechali w osłabionym składzie. Do przerwy strzelanie bramek szło nam gładko. W drugiej połowie zablokowaliśmy się. Nie wykorzystaliśmy czterech setek i trafialiśmy tylko w słupki i w poprzeczkę. Jesteśmy w trakcie załatwiania jeszcze dwóch transferów – powiedział trener Polonii Poraj Krzysztof Całus.

 

W przerwie letniej do składu Polonii Poraj dołączyli:

 

Oskar Czyż, wychowanek Rakowa Częstochowa, napastnik lub pomocnik ofensywny, rocznik 1994. Jest po kontuzji, ale szybko wraca do pełnej formy.

 

Marek Dziadczyk, rocznik 1995, wychowanek Jury Niegowa, ostatnio grał w Rakowie Częstochowa. Dawid Szecówka, rocznik 1995 wychowanek Polonii Poraj wrócił z wypożyczenia, ostatnio występował w LZS-ie Mrzygłód.

 

Mateusz Kępka, bramkarz, wychowanek Victoria Częstochowa 1991 rocznik. W minionym sezonie w klubie Sparta Brodnica(wywalczył awans do III ligi. Był podstawowym bramkarze, a w rundzie wiosennej wpuścił tylko dwie bramki.

 

Kamil Ścisłowski wychowanek Victorii Częstochowa przychodzi do Polonii Poraj z  czwartoligowej Kamienicy Polskiej. Rocznik 1987, pomocnik obdarzony mocnym uderzeniem zarówno z lewej jak i z prawej nogi.

 

Aktualna kadra Polonii Poraj:

 

Bramkarze: Kępka Mateusz, Piotr Lech, Dawid Woźniak.

 

Obrońcy: Damian Nowak, Paweł Konieczko, Michał Mizgała, Sylwester Kryger, Łukasz Kluz, Kamil Suliński, Marek Dziadczyk, Michał Jakubiec.

 

Pomocnik: Łukasz Molek, Rafał Psonka, Marcin Nowak, Tomasz Ślęzak, Kamil Ścisłowski, Artur Opeldus.

 

Napastnicy: Dawid Szecówka, Piotr Prusko, Oskar Czyż. (RUC)Galeria zdjęć

Komentarze