Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

POLICYJNY „SMOG”

Tomasz Urbański | 2019-03-21 12:20

(Myszków) 5-go marca policjanci w całym kraju prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska. Do działań włączyli się również, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, policjanci z myszkowskiej drogówki.


 

Prowadzone przez mundurowych działania miały na celu wykluczenie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz zbytnio zanieczyszczających środowisko naturalne, m.in. poprzez nadmierne zadymienie z układu wydechowego. Prowadzona przez policjantów akcja miała także charakter edukacyjny - przypominali oni kierującym, iż smog to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Podczas prowadzonych działań wybrane patrole do stwierdzenia naruszenia wymogów ochrony środowiska używały profesjonalnych przyrządów kontrolno-pomiarowych.


 

Warto pamiętać, że mundurowi, czuwając nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, są uprawnieni m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdów znajdujących się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że dany pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant, zgodnie z art. 132 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy - Prawo o ruchu drogowym, ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.


 

Mając na uwadze rosnące zanieczyszczenie środowiska i związane z nim negatywne konsekwencje, wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisją szkodliwych substancji. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze