Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

POLICJANCI AKTYWNIE WŁĄCZYLI SIĘ W RODZINNY PIKNIK

Tomasz Urbański | 2019-06-14 12:20

(Myszków) Z okazji Dnia Dziecka, na terenie rekreacyjnym „Podlas” w Myszkowie odbył się specjalnie przygotowany piknik rodzinny połączony z obchodami „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”. Do wydarzenia niezwykle aktywnie włączyli się również mundurowi z Myszkowa i Częstochowy, którzy zaprezentowali możliwości dwóch policyjnych psów służbowych - Astera i Pioruna. Ogromną atrakcją dla najmłodszych był niewątpliwie Sznupek, maskotka śląskiej policji, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Za organizacje przedsięwzięcia odpowiadało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.


 

Policjanci z Myszkowa i Częstochowy uczestniczyli w pikniku rodzinnym stanowiącym fantastyczną okazję do świętowania nie tylko ”Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”, ale również Dnia Dziecka. W imprezie udział wzięło blisko 50 rodzin zastępczych z terenu powiatu myszkowskiego. Do wydarzenia aktywnie włączyli się również mundurowi z Myszkowa i Częstochowy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać krótkiej prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa, szczególnie w okresie zbliżających się wakacji. Policjanci apelowali również do młodzieży o aktywne spędzanie wolnego czasu. Mundurowi wręczali ulotki odnoszące się do zasad bezpieczeństwa nad wodą „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, przypomnieli również zasady bezpieczeństwa na drodze, wspominając o akcji „Rowerem bezpiecznie do celu”.


 

Ogromne zainteresowanie wśród widzów wzbudzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i ich występ z Asterem i Piorunem, policyjnymi psami służbowymi. Piorun pokazał swoją skuteczność, podczas zatrzymania ściganego przestępcy, z kolei Aksel wykazał się ogromnym posłuszeństwem wobec swojego pana.


 

- Atrakcją dla najmłodszych był również Sznupek, policyjna maskotka, do której każdy milusiński mógł się poprzytulać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każde dziecko mogło wejść do policyjnego radiowozu, przymierzyć policyjną czapkę i poczuć się jak prawdziwy policjant. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci dotyczące pracy policji oraz codziennego wyposażenia do służby – opowiadała asp. sztab. Barbara Poznańska rzecznik KPP w Myszkowie. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze