Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

POLICJA OSTRZEGA PRZED FAŁSZYWYMI „PRACOWNIKAMI WODOCIĄGÓW”

Tomasz | 2019-10-18 12:20

(Myszków) W piątek, 4 października złodzieje pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków wykorzystali ufność seniorów i okradli małżeństwo z wszystkich oszczędności. Myszkowscy mundurowi ostrzegają przed fałszywymi pracownikami wodociągów, apelując równocześnie o rozwagę i ograniczone zaufanie do obcych.


 

Dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony o kradzieży, do której doszło w jednym z zajmowanych przez seniorów mieszkań. Sprawcami byli podający się za pracowników wodociągów kobieta i mężczyzna, którzy pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków, weszli do mieszkania seniorów. Złodziejski duet szybko wzbudzili zaufanie małżeństwa. Po przedstawieniu wymyślonej historii, mężczyzna wraz z gospodarzem zszedł do piwnicy celem rzekomego sprawdzenia pionów wodnych. W międzyczasie, kobieta poprosiła o rozmienienie banknotu 100 zł. Nie podejrzewając niczego złego, seniorka sięgnęła po gotówkę i rozmieniła pieniądze. Po zakończonej wizycie „pracowników wodociągów” bardzo szybko okazało się, że z koperty zniknęły wszystkie oszczędności. Małżeństwo o całym zdarzeniu powiadomiło policję.


 

- Apelujemy o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997 – tłumaczy Oficer Prasowy KPP w Myszkowie asp. sztab. Barbara Poznańska. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze