Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

Tomasz Urbański | 2019-05-03 12:20

(Myszków) Wraz z wiosną i zdecydowaną poprawą pogody, na drogach pojawiło się znacznie więcej rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożną jazdę oraz wyobraźnię na drodze. Warto w końcu pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, naszego zachowania oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, z kolei nieodpowiedzialna i brawurowa jazda może doprowadzić do wypadku i poważnych urazów.


 

W sytuacji, gdy na drogach można zaobserwować wzmożony ruch, również w postaci wszelkiego rodzaju jednośladów, bardzo łatwo o wypadek. Brak wyobraźni, nieostrożność użytkowników dróg i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych. Należy mieć na uwadze, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od zachowania wszystkich uczestników ruchu, w tym także rowerzystów. Przy dużym natężeniu ruchu, w różnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii.


 

- Apelujemy do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności, wyobraźnię i bezpieczną jazdę. Pogoda sprzyja podróżowaniu jednośladami, należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy - przekazuje asp. sztab. Barbara Poznańska rzecznik KPP w Myszkowie. - Kierujący jednośladami, uczestnicząc w wypadkach, narażeni są na utratę zdrowia i życia w znacznie większym stopniu niż kierowcy samochodów. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, karoseria i poduszki powietrzne. Pamiętajmy, że rozważne zachowanie jest gwarancją bezpieczeństwa na drogach. Z kolei do kierowców apelujemy o to, aby z większą ostrożnością podchodzili do kierowców jednośladów i patrzyli w lusterka, bowiem chwila nieuwagi z ich strony, dla rowerzysty czy motocyklisty może zakończyć się tragicznie.


 

Policjanci ruchu drogowego, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, przeprowadzają również liczne działania profilaktyczne i edukacyjne, m.in. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” czy „Bezpieczny Pieszy”. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze