Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PODWÓRKO NIVEA WKRÓTCE BĘDZIE GOTOWE

Tomasz Urbański | 2017-11-01 11:20

(Myszków) Do końca tygodnia ma być gotowe Podwórko Nivea, na które tak licznie oddali głosy mieszkańcy Myszkowa. Plac zabaw powstaje na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Będuszu.

 

Przypomnijmy, że mieszkańcy do końca lipca oddawali głosy w konkursie ogłoszonym przez Nivea. 20 lokalizacji w całym kraju, które otrzymało najwięcej głosów wzbogaca się właśnie o nowoczesne Podwórka Nivea. To dzięki głosom mieszkańców oraz nagłośnieniu sprawy w mediach lokalnych i Internecie udało się zebrać wystarczającą ilość głosów. 38701 głosów pozwoliło Będuszowi zając 11 miejsce i tym samym znaleźć się w szczęśliwej 20-tce.

 

Podwórko Nivea powstaje właśnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 7.

 

Podwórko składać się będzie z trzech stref: artystycznej, naukowej i aktywnej. Naukowców zapewne ucieszy planetarium, specjalny naukowy rowerek, zegar słoneczny i naukowa piaskownica. W części sportowej Nivea zaplanowała urządzenie do balansowania, ściankę wspinaczkową, huśtawkę „bocianie gniazdo”, grę twister, grę skok w dal oraz w kapsle i trampolinę. Trzecia część przeznaczona będzie dla artystów, a w niej znajdą się: tablice muzyczne z bębnami, teatrzyk oraz tuba do rozmawiania dla 6 osób.

 

Prace przy budowie będuskiego obiektu idą pełną parą. Jeden z robotników obecnych na miejscu we wtorek 24 października zapewnił nas, że jeśli tylko nie będzie żadnych nieprzewidzianych zdarzeń, to obiekt powinien być gotowy do końca tygodnia.

 

Warto także wspomnieć, że teren szkoły może wzbogacić się o kolejne atrakcje nie tylko dla najmłodszych, bowiem już w listopadzie mieszkańcy będą mieli okazję zagłosować na jeden z projektów budżetu partycypacyjnego pt. „Będuskie boisko wielofunkcyjne i termomodernizacja garażu remizy OSP Smudzówka”. W ramach tego projektu planowane jest m.in. wykonanie w pierwszym etapie dwufunkcyjnego boiska do siatkówki i koszykówki z bezpieczną nawierzchnią. Obiekt będzie służył jako zaplecze sportowe dla szkoły, a także będzie ogólnodostępny boiskiem dla mieszkańców dzielnicy i miasta. Gdyby i to udało się zrealizować, to mieszkańcy mieliby wreszcie, gdzie spędzać wolny czas. Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018 zaplanowane jest od 20 do 26 listopada br. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze