Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PO ZDERZENIU Z CIĘŻARÓWKĄ OSOBÓWKA SPADŁA Z WIADUKTU

Tomasz Urbański | 2018-06-28 12:20

(Zawiercie) Szczęście w nieszczęściu – tak można określić czwartkową kolizję dwóch pojazdów na DK 78 w centrum miasta. Osobowy Opel, którym kierował 28-letni mężczyzna spadł z wiaduktu. Zatrzymał się na trawniku obok chodnika przy ul. Kościuszki. Szczęście miał zarówno młody kierowca, który – jak informują policjanci – nie doznał poważnych obrażeń, jak i przechodnie oraz osoby przejeżdżające wówczas ul. Kościuszki. Gdyby osobowy Opel spadł na chodnik lub drogę biegnącą pod wiaduktem, to czwartkowe zdarzenie mogłoby mieć tragiczny finał.
 

Do kolizji doszło rankiem 14 czerwca na drodze krajowej nr 78. Ciężarówka i osobowy Opel Corsa jechały w kierunku Siewierza. Jak relacjonuje zawierciańska policja, przed wjazdem na wiadukt kierowca ciężarówki zmieniając pas ruchu zajechał drogę osobówce.

 

28-latek siedzący za kierownicą Opla „uciekł” na przeciwny pas ruchu. Gdy zobaczył nadjeżdżający z przeciwka samochód, odbił w prawo przed ciężarówkę.
 

- Po zderzeniu z ciężarówką i pokonaniu barierki samochód spadł z wysokiej skarpy. Rozbita osobówka zatrzymała się na drzewie. Na szczęście 28-letni kierowca nie doznał obrażeń. Przeprowadzone badanie wykazało że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. 42-latek kierujący ciężarówką jako sprawca kolizji został ukarany mandatem. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze