Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Platforma stawia na Borysa Budkę

Tomasz | 2020-02-04 08:20

(Myszków) 23 stycznia członkowie Platformy Obywatelskiej, największej partii opozycyjnej wybierali w wyborach powszechnych nowego przewodniczącego partii. Grzegorz Schetyna, dotychczasowy Przewodniczący PO nie kandydował w wyborach. Borys Budka, który był wymieniany w gronie faworytów, wygrał wybory zdecydowanie już w pierwszej turze, co nawet wśród członków PO było pewnym zaskoczeniem. W Powiecie Myszkowskim członkowie PO głosowali w Pizzerii Capri. Ordynacja wyborcza PO stanowi, że w wyborze przewodniczącego partii czynne prawo wyborcze mają członkowie opłacający składki. Choć PO w powiecie myszkowskim ma 88 członków, w wyborach mogło wziąć udział tylko 35. 1 głos został oddany na Bogdana Zdrojewskiego, 1 na Tomasza Siemioniaka, i jeden na Bartłomieja Sienkiewicza. Borysa Budkę poparła cała reszta, 90% członków PO w Powiecie Myszkowskim.


 

W całym kraju prawo wybierania szefa PO miało 10816 członków Platformy. Frekwencja 23 stycznia była bardzo wysoka, wyniosła 76,4%. Borys Budka nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej zdobył aż 78,77% poparcie członków partii, łatwo zwyciężając w I turze. Tomasz Siemoniak dostał 11,18%, Bogdan Zdrojewski 7,57% głosów, a Bartłomiej Sienkiewicz 2,48% głosów.


 

PO w jakiej jest kondycji w Powiecie Myszkowskim?


 

PO w Myszkowie wydaje się nie być w najlepszej formie, przynajmniej wizualnie. Nieistniejące już biura poselskie ciągle „zdobią” wyblakłe nazwiska byłych posłów Grzegorza Sztolcmana, Haliny Rozpondek, Izabeli Leszczyny i byłego senatora Andrzeja Szewińskiego. Nazwisko europosła prof. Jerzego Buzka już całkiem niewidoczne. Prof. Buzek w tej kadencji również sprawuje mandat posła do PE. (JotM)


 Galeria zdjęć

Komentarze