Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PLACÓWKI OTWIERAJĄ SIĘ DLA DZIECI

MyszPress | 2014-03-17 10:14

(Żarki Letnisko, Myszków) Coraz więcej placówek oświatowych z terenu powiatu myszkowskiego decyduje się na organizację „Dni Otwartych”, podczas których mogą zaprezentować się swym przyszłym podopiecznym. W Szkole Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisku taką inicjatywę podęto po raz drugi, dla maluchów „otworzyło” się także Przedszkole nr 5 w Myszkowie.

 

Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisku „Dni Otwarte zorganizowała” po raz drugi. Na poniedziałek 3 marca zaprosiła do swych murów wszystkie dzieci, szczególnie przyszłych pierwszoklasistów, z roczników 2007 i 2008. - Celem przedsięwzięcia jest pokazanie przyszłym uczniom wyposażenia szkoły oraz jej życzliwego oblicza – mówi dyrektor szkoły Justyna Krauze - Cieślińska. Przyszli uczniowie oraz ich rodzice mogli zwiedzić całą szkołę, była także okazja do porozmawiania z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Dla dzieci przygotowano atrakcyjne zajęcia. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych, przyrodniczych (w których wykorzystano także prezentacje multimedialne), bawiły się w specjalnym kąciku rekreacyjnym, a także podczas zajęć na sali gimnastycznej. Niektórym dzieciom tak spodobało się w szkole, że chciały do niej uczęszczać …już od następnego dnia.

 

Wspaniała zabawa czekała na wszystkie maluch, które 6 marca odwiedziły podczas „Dni Otwartych” Przedszkole nr 5 w Myszkowie. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor placówki Teresa Bednarska, oraz uczęszczające do „piątki” przedszkolaki, które zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Przyszli podopieczni przedszkola na ul. Stalowej mogli tego dnia do woli bawić się znajdującymi się w nim zabawkami. Chłopcy budowali z klocków i jeździli samochodami, z kolei dziewczynki bawiły się lalkami, dla których przyrządzały „potrawy” w przedszkolnej kuchni. Rodzice opuszczali placówkę z pamiątkowymi folderami a dzieci przybyłe na pierwsze spotkanie z przedszkolem z pamiątkowymi zegarkami z jego logo, słodkościami i balonami. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze