Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PIJANY KIEROWCA ZŁAPANY PRZEZ ŚWIADKÓW

Tomasz Urbański | 2018-08-30 12:20

(Zawiercie) Postawą godną pochwały wykazało się kilkoro mieszkańców Zawiercia, którzy nie puścili płazem 62-latkowi jazdy „na podwójnym gazie”. Nietrzeźwego kierowcę najpierw na ul. Blanowskiej zauważyła kobieta, która zaczęła krzyczeć i biec za samochodem. Po tym, jak kierowca zaparkował samochód pod blokiem, czterej mężczyźni podjęli pieszy pościg za pijanym mężczyzną. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 62-letni kierowca miał ponad 1,6 promila.


 

Po godzinie 22.00 w czwartek, 16 sierpnia na ulicy Blanowskiej jedna z zawiercianek dostrzegła jadącą „zygzakiem” osobową Toyotę. Kierowca zatrzymał się przed jednym ze sklepów, kupił alkohol, po czym chwiejnym krokiem wrócił do samochodu. Jak relacjonują policjanci, kobieta próbowała zatrzymać mężczyznę. Gdy ten odjeżdżał, zawiercianka zaczęła krzyczeć i biec za Toyotą.


 

Chwilę później samochód zjechał z drogi i zaparkował przed blokiem. Nietrzeźwy kierowca nie umknął też uwadze czterech młodych mężczyzn. Usłyszeli krzyki kobiety i ruszyli za nietrzeźwym kierowcą, uciekającym pieszo.


 

- Gdy go dogonili na ul. Piłsudskiego, mężczyzna próbował ich przekupić. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 62-letni zawiercianin miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut – relacjonowali dzień po zdarzeniu mundurowi z zawierciańskiej jednostki.


 

Funkcjonariusze dziękują świadkom, którzy pomogli w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Zachowanie mieszkańców to wzorowa postawa obywatelska. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze