Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PIERWSZE POTRĄCENIE W TYM ROKU

MyszPress | 2012-02-24 22:11

(Myszków) Do pierwszego w tym roku potrącenia pieszego na terenie powiatu myszkowskiego doszło w poniedziałek 20 lutego, na ulicy Kościuszki w Myszkowie. Jadący nią Peugeot uderzył w 42-letnią kobietę, przechodzącą przez jezdnię.

Do potrącenia doszło około godziny 14.40 w okolicach Pałacu Fabrykanta. Jak wstępnie ustalili policjanci drogówki, kierująca Peugeotem kobieta jadąc ulicą Kościuszki w kierunku ulicy Pułaskiego, potrąciła pieszą, która przechodziła przez jezdnię. 42 - letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

- To pierwsze w tym roku potrącenie pieszego na terenie powiatu myszkowskiego. Policjanci przypominają, że w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, są oni pozbawieni jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby piesi przestrzegali przepisów, zachowywali jak największą ostrożność podczas poruszania się po drodze i pamiętali o ograniczonym zaufaniu wobec innych użytkowników ruchu – apeluje rzecznik myszkowskich mundurowych, starszy aspirant Magdalena Modrykamień. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze