Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PIERWSZA HYBRYDA POSŁUŻY MUNDUROWYM Z ZAWIERCIA

Tomasz | 2019-06-21 12:20

(Zawiercie) Hybrydowa Toyota Corolla to najnowszy samochód zawierciańskich policjantów. To jeden z ponad pięćdziesięciu pojazdów dla Śląskiej Policji, które zakupione zostały ze środków samorządowych, środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oficjalne przekazanie nowego radiowozu w Zawierciu odbyło się w środę, 5 czerwca.


 

Nowe pojazdy dla śląskich policjantów zostały przekazane dzień wcześniej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 54 samochody z napędem hybrydowym zakupiono ze środków WFOŚiGW w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP w Katowicach.


 

- Radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Każdy z pojazdów Toyota Corolla kombi wart jest ponad 102 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra. Łączna moc układu hybrydowego, to 122 KM – informują przedstawiciele Śląskiej Policji.


 

Kolejnego dnia, w środę 5 czerwca, oficjalne przekazanie nowego radiowozu odbyło się w Zawierciu. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu mł. insp. Arkadiusz Miśta odebrał kluczyki do hybrydowej Toyoty od prezydent miasta Łukasza Konarskiego. Tutejszy samorząd przeznaczył na nowy radiowóz 35 tysięcy złotych. Jak informuje KPP w Zawierciu, pierwsza hybryda w tutejszej komendzie będzie służyć funkcjonariuszom z wydziału prewencji. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze