Gazetamyszkowska.pl

PIĘKNE MISTRZOSTWA OKRASZONE SUKCESAMI

Tomasz Urbański | 2018-01-24 12:20

(Koziegłowy) Po raz drugi w historii Koziegłowy były areną Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym. Na trasie zlokalizowanej przy kompleksie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Zamkowej najlepsi w kraju błotniacy rywalizowali 13 i 14 stycznia. Współorganizatorem imprezy był klub Błękitni Koziegłowy, którego reprezentanci podczas czempionatu mieli powody do radości. Tytuł Mistrzyni Polski wśród żaczek przypadł niezawodnej Milenie Tokarskiej. Z brązowych medali i oficjalnych tytułów II Wicemistrzów Polski wywalczonych w gronie juniorów młodszych cieszyli się Ewa Miłek i Jakub Musialik. Na bardzo dobrych, czwartych miejscach kończyli swoje starty Oskar Maśka w rywalizacji żaków i Bartosz Oleksiak w rywalizacji młodzików.

 

Zawody rozgrywano na zmarzniętej trasie, przy minusowej temperaturze i przy dość przenikliwych powiewach wiatru. Aura nie przeszkadzała jednak kolarzom jak i dopingującym ich kibicom. Zainteresowaniem miejscowych fanów kolarstwa przełajowego cieszyły się przede wszystkim wyścigi w młodszych kategoriach, w których starowali przedstawiciele Błękitnych. Ci nie zawiedli. W kategorii żaczek nie miała sobie równych Milena Tokarska, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Trzecie lokaty przypadły prowadzącym w swoich kategoriach wiekowych w Pucharze Polski i Generalnej Klasyfikacji Przełajowej PZKol, Ewie Miłek i Jakubowi Musialikowi. Bartosz Oleksiak także prowadzący we wspomnianych rankingach w kategorii młodzików, tym razem musiał uznać wyższość Kacpra Hoppy, Michała Waloszka i Norberta Stafieja, którzy w notowaniach PP i klasyfikacji PZKol plasują się za nim. Do najniższego stopnia podium ambitnie walczącemu „na swojej trasie” Bartoszowi Oleksiakowi zabrakło zaledwie 12 sekund. Jeszcze mniej, bo zaledwie 9 sekund stracił do podium czwarty żak Mistrzostw Polski, Oskar Maśka.

 

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło najważniejszym wyścigom imprezy, w kategorii seniorek i seniorów. Po ostatnich startach można było wnioskować, że Magdalena Sadłecka nie powinna mieć problemów z obroną mistrzowskiego tytułu w grupie „Elita” pań, zdobytego przed rokiem w Sławnie. Choroba i problemy techniczne pokonały jednak „murowaną faworytkę”, która zakończyła walkę na 4. miejscu. Nową mistrzynią kraju w kolarstwie przełajowym 2018 została Marta Turoboś. Z kolei głównym kandydatem do sięgnięcia po szósty z rzędu złoty medal mistrzostw kraju w zmaganiach seniorów był Marek Konwa. Spodziewano się, że może mu zagrozić jedynie Bartosz Mikler, i rzeczywiście - walka o złoto rozegrała się właśnie pomiędzy tą dwójką. Ostatecznie Konwa nie dał sobie odebrać biało-czerwonej koszulki i na mecie zameldował się ponad pół minuty przed Miklerem. Najniższy stopień podium zajął Patryk Kostecki z Domin Sport, znany koziegłowskiej publiczności z wcześniejszych startów w Olimpijczyku Szczekociny.

 

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym – Koziegłowy 2018.

KATEGORIA ŻAK DZIEWCZĘTA

1. Milena Tokarska (MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy)

2. Alicja Lachowicz (UKK Prostki)

3. Milena Banaszkiewicz (LKS Trasa Zielona Góra)

KATEGORIA ŻAK CHŁOPCY

1. Jacek Glazik (MLKS Baszta Bytów)

2. Tomasz Reca (MLKS Baszta Bytów)

3. Kamil Gutowski (UKK Prostki)

4. Oskar Maśka (MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy)

9. Oskar Nowak (MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy)

13. Oskar Kulak (MGLKS Błękitni Paula-Trans Koziegłowy)

KATEGORIA MŁODZICZKA

1. Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska)

2. Milena Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin)

3. Zofia Krystkowiak (Fundacja Rozwoju Kolarstwa Krzysztofa Kużniaka)

KATEGORIA MŁODZIK

1. Kacper Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach)

2. Michał Waloszek (Grupa Kolarska Gliwice)

3. Norbert Stafiej (KLKS Azalia Brzóza Królewska)

4. Bartosz Oleksiak (Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy

27. Kacper Gocyła (Błękitni Paula-Trans Koziegłowy)

KATEGORIA JUNIORKA MŁODSZA

1. Natalia Krześlak (LSKK Lityński Bełchatów)

2. Wioletta Furtak (Mayday Team Lublin)

3. Ewa Miłek (Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy)

8. Sandra Skrobarczyk (Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy)

KATEGORIA JUNIOR MŁODSZY

1. Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok)

2. Sebastian Stachula (KLKS Azalia Brzóza Królewska)

3. Jakub Musialik (Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy)

13. Kacper Chojnacki (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny)

KATEGORIA JUNIOR

1. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe)

2. Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia w Kartuzach)

3. Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra)

KATEGORIA ORLICZKI

1. Gabriela Wojtyła (Superior Zator)

2. Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK Luks Sławno Accent)

3. Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach)

KATEGORIA ORLIK

1. Marceli Bogusławski (Wibatech Merx 7R)

2. Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team)

3. Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia w Kartuzach)

KATEGORIA KOBIETY – ELITA

1. Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławno Accent)

2. Gabriela Wojtyła (Superior Zator)

3. Barbara Borowiecka (niestowarzyszona)

KATEGORIA SENIOR – ELITA

1. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe)

2. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin)

3. Patryk Kostecki (Domin Sport)

KATEGORIA CYKLOSPORT PANOWIE

1. Marcin Kawalec (Imotion Specialized Skoda)

2. Michał Górniak (Stowarzyszenie Rybczyński Team)

3. Paweł Kazanowski (Mayday Team Lublin)

4. Jakub Chojnacki (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny)

KATEGORIA KOBIETY MASTERS OPEN

1. Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów)

2. Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki)

3. Marzena Moniuszko (niestowarzyszona)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS I

1. Maksymilian Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team)

2. Jarosław Wolcendorf (niestowarzyszony)

3. Piotr Rakiewicz (Gucwa Velo Trainer)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS II A

1. Rafał Chmiel (niestowarzyszony)

2. Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team)

3. Robert Banach (niestowarzyszony)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS II B

1. Andrzej Kaiser (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek)

2. Marcin Michalczewski (niestowarzyszony)

3. Marek Bonecki (Klub Kolarski Diversey Team)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS III A

1. Aleksander  Gawryluk (Diversey Team)

2. Dariusz Wojciechowski (niestowarzyszony)

3. Sławomir Frejowski (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS III B

1. Wojciech Bartolewski (Ecocolor.Pl)

2. Jacek Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team)

3. Marek Jaros (niestowarzyszony, Skwierzyna)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS IV A

1. Leszek Ziętkowski (Broń Radom)

2. Jan Zozuliński (Volkswagen Samochody Użytkowe)

3. Marek Sorbian (Bliżyńskie Stowarzyszenie Cyklistów)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS IV B

1. Waldemar BANASIŃSKI (Browar Fortuna)

2. Andrzej Misina (Grupa Kolarska Gliwice)

3. Zbigniew Walczak (niestowarzyszony)

KATEGORIA PANOWIE MASTERS V

1 Zbigniew Krzeszowiec (niestowarzyszony)

2. Edward Natkaniec (MLKS Baszta Bytów)

3. Grzegorz Grzempa (Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice)

 

Robert Bączyński



Galeria zdjęć

Komentarze


REKLAMA