Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PATRZ W LUSTERKA - WSPÓLNA AKCJA POLICJANTÓW I MOTOCYKLISTÓW

Tomasz Urbański | 2019-05-06 12:20

(Myszków) „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie” to akcja przeprowadzona wspólnie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wraz z Myszkowskim Klubem Motocyklowym. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie bezpieczeństwa poprzez uwrażliwienie kierowców na obecność motocyklistów na drogach. Motocykliści rozdawali również kierowcom żółte naklejki z hasłem przewodnim akcji ”Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie” promując wraz z mundurowymi kampanię „Jednośladem bezpiecznie do celu”.


 

Wspólne działania myszkowskiej drogówki oraz motocyklistów rozpoczęły się w sobotę 27 kwietnia, kiedy to pilotowana przez mundurowych kolumna jednośladów Myszkowskiego Klubu Motocyklowego przejechała ulicami miasta. W wyznaczonym punkcie kierowcy jednośladów wspierani przez policjantów, rozdawali żółte naklejki z hasłem: „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie”. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa poprzez zwrócenie uwagi kierowców nie tylko na obecność motocyklistów na drogach, ale również na innych niechronionych uczestników ruchu drogowego.


 

- W ramach wspólnego przedsięwzięcia stróże prawa przypominali również o tym, aby podczas jazdy każdy uczestnik ruchu zachowywał szczególną ostrożność, czujność i kulturę. Działania były też dobrą okazją do promowania hasła kampanii Policji: „Jednośladem bezpiecznie do celu” - przekazuje rzecznik KPP w Myszkowie asp. sztab. Barbara Poznańska. (AB) Foto: KPP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze