Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PANIE ZRZESZONE W KGW ODWIEDZIŁY ŻARKI

Tomasz Urbański | 2019-04-15 12:20

REKLAMA

(Pilica) Na początku kwietnia panie należące do Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Pilica udały się na wyjazd edukacyjno-szkoleniowy do Żarek. Panie miały okazję zobaczyć „na żywo” jak w innej gminie przebiega współpraca np. spółdzielni lub stowarzyszeń, w jaki sposób promowane są żareckie produkty turystyczne oraz jak rozwija się tutaj rolnictwo zaangażowane społecznie, czyli zagrody edukacyjne. Wyjazd zorganizowany został przez Gminę Pilica i Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.


 

Przedstawicielki KGW z terenu Pilicy uczestniczyły w wyjeździe do Żarek w poniedziałek, 1 kwietnia. Członkinie kół miały poznać co udało się zrealizować innej gminie w zakresie tworzenia współpracy spółdzielni czy też stowarzyszeń oraz jak promowane są produkty turystyczne. Ponadto panie należące do KGW miały okazję przyjrzeć się rozwojowi zagród edukacyjnych, czyli rolnictwa zaangażowanego społecznie.


 

W programie kwietniowego wyjazdu znalazły się: wizyta w spółdzielni socjalnej Manufaktura Słodyczy Hokus Pokus, zwiedzanie Starego Młyna – Muzeum Dawnych Rzemiosł, Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej oraz warsztaty w zagrodzie edukacyjnej „Maciejówka”. (es) Foto: UMiG PilicaGaleria zdjęć

Komentarze