Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

PAINTBALL NA OSIŃSKIEJ GÓRZE

MyszPress | 2009-07-27 13:32

(Myszków) Podczas wakacji wielu z nas chce spróbować czegoś nowego, poczuć skok adrenaliny, spędzić czas w sposób aktywny, słowem zaznać tego, na co w ciągu roku, zdominowani pracą czy nauką nie mamy zbyt wiele czasu. Wszystko to o czym piszemy wyżej może nam dać paintball – czyli „bezkrwawa (choć nie bezbarwna) strzelanina” specjalnymi karabinami, do których amunicja to kulki z farbą. Pole do paintballa działa od pewnego czasu w Myszkowie, na Osińskiej Górze.

 

Na otoczonym specjalną siatką terenie o powierzchni 200 x 300 m. na amatorów strzelania kulkami z farbą są przygotowane okopy, osłony z beczek, stosów opon i snopów słomy. Kryjówki dają też tzw. przedpole i las. Dla początkujących oraz osób, które nie dysponują dużą ilością czasu jest mini pole do speedballa.

 

W zabawie mogą uczestniczyć grupy już od 8 osób. Maksymalna liczba uczestników „strzelaniny” to 20 osób. Nie trzeba dysponować profesjonalnym sprzętem czy posiadać specjalnych ubiorów ochronnych. Wszystko to można wypożyczyć na miejscu.

 

Koszt wypożyczenia sprzętu (maska ochronna, mundur moro, strzelający marker) na cały dzień to wydatek rzędu 35 zł. Do tego doliczyć trzeba koszt nabojów, przy czym i ten nie jest wygórowany. 100 pocisków z farbą kosztuje 10 złotych. Kto chce mieć większy zapas amunicji może negocjować jej cenę. Jest również inna opcja. Za 50 złotych można na cały dzień wypożyczyć sprzęt, do którego dołączany jest zapas 100 pocisków oraz posiłek serwowany na miejscu. Czas zabawy nieograniczony.

 

Właściciele pola zadbali o miejsce gdzie własnoręcznie można przyrządzić jedzenie na grillu czy ognisku.

 

Pole czynne jest w każdą sobotę i niedzielę, postrzelać można także w tygodniu, przy czym grupa uczestników zabawy musi liczyć min. 10 osób.  Wszystkich potrzebnych informacji możemy zasięgnąć pod numerami telefonów: 507-051-169 lub 501-607-120. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze