Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

OSTRZEGAJĄ PRZED KRADZIEŻAMI ROWERÓW!

Tomasz Urbański | 2018-07-12 12:20

(Zawiercie) Mundurowi z Zawiercia ostrzegają przed kradzieżami rowerów. Nasiliły się one w ostatnim czasie. Złodzieje skradli dwa jednoślady w stolicy powiatu. Warto stosować się do prostych zasad, które mogą uchronić nas przed przykrą niespodzianką. Funkcjonariusze publikują zdjęcie jednego z rowerów.

 

- Do pierwszego przestępstwa doszło przed szpitalem przy ul. Miodowej. Właścicielka pozostawiła tam jednoślad przypięty linką do stojaka. Po wyjściu ze szpitala zorientowała się, że została okradziona. Utracony rower to damka marki Romet Angel 26 koloru beżowego. Do roweru przypięte były dwa koszyki z pokrowcem – napisali policjanci na stronie KPP w Zawierciu.

 

Do kolejnej kradzieży doszło w nocy z 2/3 lipca na jednej z posesji przy ul. Stefanii, gdzie złodziej skradł rower górski marki Kellys (koloru czarno-niebieskiego). Był on niezabezpieczony, a linka zapięta była tylko wokół rurki.

 

Funkcjonariusze apelują, aby nigdy nie pozostawiać niezabezpieczonego roweru, warto go przypiąć porządną linką. Można także zrobić zdjęcie swojego pojazdu i zapisać numery naniesione na jego ramę (to pomoże w odnalezieniu pojazdu już po kradzieży).

 

Wszelkie informacje o sprawcach, miejscu ukrycia rowerów lub oferowania ich do sprzedaży można kierować pod numery telefonów 32 6738 255 lub 32 67 38 280. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej na adres e-mail: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. Do dyspozycji jest również formularz „Powiadom nas”, zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. (mpp), FOTO: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze