Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

OSP W KOCIKOWEJ OD 65 LAT DBA O MIESZKAŃCÓW

Tomasz | 2019-07-30 08:20

(Kocikowa, gm. Pilica) Jubileusz działalności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocikowej był okazją do przekazania druhom sztandaru od mieszkańców, stanowiącego podziękowanie i symbol uznania za ich niełatwą pracę i poświęcenie. Tutejsi strażacy otrzymali odznaczenia za wzorową pracę i długoletnią działalność w jednostce OSP.


 

W tym roku przypada 65. rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocikowej. Z tej okazji w sobotę, 29 czerwca odbyła się uroczystość jubileuszowa tutejszej jednostki. Święto strażaków–ochotników przyciągnęło wielu gości. W obchodach uczestniczyli między innymi senator Arkadiusz Grabowski, posłowie Ewa Malik i Waldemar Andzel, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego OSP RP dh Mieczysław Skręt, Członek Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach dh Jan Pająk, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pilicy na czele z Prezesem Arturem Janosikiem, Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu Artur Łągiewka, członek Zarządu Powiatu Paweł Sokół, radny powiatu zawierciańskiego Stanisław Dąbrowa, Przewodnicząca Rady MiG Pilica Barabara Przybylik oraz wiceprzewodniczący Wojciech Gamrot i Tomasz Karpała, Sekretarz Gminy Joanna Ślusarczyk, sołtys Kocikowej Krystyna Piątek. Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Kocikowej.


 

Mszę w intencji druhów odprawił Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej ks. prałat Stanisław Słowik. Poświęcił on sztandar, który dla strażaków z Kocikowej przekazali tutejsi mieszkańcy. Ma być on wyrazem uznania i zaufania społeczności lokalnej wobec strażaków oraz oznaką szacunku i formą podziękowania za ich wieloletnią pracę na rzecz miejscowości i jej mieszkańców. - Podczas jubileuszu sztandar został odznaczony „Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Ponadto druhom wręczono odznaczenia „Wzorowy Strażak” oraz za długoletnią służbę w OSP – informuje Urząd Miasta i Gminy Pilica.


 

Uroczystość była wyśmienitą okazją do przypomnienia historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Kocikowej. Gratulacje i życzenia dla druhów z jednostki przekazali burmistrz Artur Janosik i przewodnicząca rady Barbara Przybylik, przekazując Prezesowi OSP Kocikowa dh. Włodziemirzowi Mrówce pamiątkowy wazon.


 

Obchody 65-lecia jednostki OSP w Kocikowej zakończyły festyn rodzinny i zabawa taneczna. (es) Foto: UMiG PilicaGaleria zdjęć

Komentarze