Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ONI STARZEJĄ SIĘ Z KLASĄ!

Tomasz Urbański | 2018-12-19 12:20

(Zawiercie) 8 października po raz piąty spotkały się osoby w trzecim wieku. Wszystko w ramach Kongresu Zdrowia Seniorów. W Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” można było liczyć na bezpłatne badania profilaktyczne, czy konsultacje lekarskie. Nie zabrakło wykładów na temat zdrowia. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych, Ark Jobs Sp. z o. o. oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu.


 

Impreza została dofinansowana z budżetu miasta Zawiercia. Tym razem kongres przebiegał pod hasłem „Będziemy starzeć się z klasą”. Jeżeli chodzi o władze miasta nie zabrakło ówczesnego prezydenta Witolda Grima, a także ówczesnych przedstawicieli starostwa (Marii Milejskiej z zarządu powiatu zawierciańskiego i starosty Krzysztofa Wrony). Gościem tegorocznego KZS była posłanka Beata Małecka–Libera. Przez pięć edycji w wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc sześćset uczestników, którzy mogli wysłuchać ciekawych wykładów. Jeden z nich wygłosiła w czasie ostatniej edycji ówczesna dyrektor zawierciańskiego szpitala Anna Pilarczyk-Sprycha.


 

Profilaktyka zdrowotna, aktywność fizyczna w trzecim wieku, rehabilitacja - o tym wszystkim można było posłuchać w czasie kongresu.


 

- Zdrowie to najważniejsza rzecz, każdy z państwa to rozumie - powiedział na wstępie prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zawierciu Jan Gwizd. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze