Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

OBLEWAŁ FARBĄ TABLICE NA PRZYSTANKACH – TERAZ GROZI MU WIĘZIENIE

Tomasz Urbański | 2017-12-03 12:20

(Szczekociny) Funkcjonariuszom udało się złapać na gorącym uczynku mężczyznę, który niszczył tablice informacyjne znajdujące się na przystankach autobusowych w Szczekocinach. Oblewanie kolorową farbą tabliczek z rozkładem jazdy to akt wandalizmu, za który 59-latek może zostać skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Straty jakie wyrządził mężczyzna wyceniono na blisko 2,5 tysiąca złotych.

 

Informacje o zamalowanych kolorową farbą tablicach przystankowych pojawiały się już pod koniec października. W środę 15 listopada wczesnym rankiem policjanci ze Szczekocin przyłapali wandala, gdy ten niszczył kolejną tabliczkę. 59-latek został zatrzymany, gdy zamalowywał tablicę na przystanku położonym przy Alei Jana Pawła II w Szczekocinach. Jak informują policjanci, mężczyzna przyznał się do zniszczenia 20 tablic. Ich wartość to około 2,5 tysiąca złotych.

 

- Akty wandalizmu znajdują się w grupie przestępstw określanych jako szczególnie uciążliwe społecznie. Umyślne niszczenie cudzego mienia jest przestępstwem, za popełnienie którego Kodeks Karny przewiduje do 5 lat więzienia. Taka kara może grozić 59-letniemu mieszkańcowi Szczekocin – przekazują funkcjonariusze na stronie internetowej KPP w Zawierciu. Wandal ze Szczekociny usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Policjanci przy okazji przypominają wszystkim mieszkańcom o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa”, na której każdy może anonimowo wskazywać miejsca niebezpieczne. Ułatwia to kontakt obywateli z policjantami i zwraca uwagę mundurowych na konkretne miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów. (es) Foto: Fanpage „Szczekociny” na FacebookuGaleria zdjęć

Komentarze