Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

OBCIACHOWE DNI MYSZKOWA JUŻ W WEEKEND

Tomek | 2017-06-29 12:49

(Myszków) Już w sobotę 1 lipca rozpoczną się Dni Myszkowa. Gwiazdami pierwszego dnia imprezy będą: Liber & Ina oraz Anna Wyszkoni. Drugiego dnia na scenie zlokalizowanej na Placu Dworcowym pojawi się kabaret OT.TO i Rudi Schuberth. Niestety na scenie nie zobaczymy myszkowianki Karoliny Pacan z belgijskim zespołem Skeptical Minds, z którym Miejski Dom Kultury na miesiąc przed koncertem rozwiązał umowę. „Gazeta Myszkowska” wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów zaprasza na spotkanie z Karoliną Pacan i Michelem Stiakakisem – gitarzystą Skeptical Minds w poniedziałek 3 lipca do Pizzerii Capri w Myszkowie.

 

Przypominamy, że Dni Myszkowa zostały ocenzurowane niczym Festiwal w Opolu, o czym pisaliśmy w nr 24 w artykule „Dni Myszkowa jak Festiwal w Opolu”. Miejski Dom Kultury w Myszkowie miesiąc przed koncertem rozwiązał umowę z zespołem Skeptical Minds, który miał wystąpić 1 lipca podczas Dni Myszkowa. Wokalistką zespołu jest myszkowianka Karolina Pacan. Oficjalnych powodów rozwiązania umowy zespół nie poznał, mówi się o sprzeciwach organizacji religijnej (której zdaniem zespół gra muzykę satanistyczną) i wycofania sponsorów, którzy mieli sfinansować występ. Zabrania się występu zespołowi, który od wielu lat gra na scenach europejskich, a nawet w kościołach, na którego koncertach bawią się także księża

 

Warto też dodać, że Miejski Dom Kultury w Myszkowie do tej pory nie odpowiedział nam na pytania wysłane 9 i 11 czerwca br., a które dotyczyły m.in. powodów rozwiązania umowy.

 

W miejsce Skeptical Minds w programie imprezy pojawił się inauguracyjny koncert Młodzieżowej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej MDK w Myszkowie, którego początek zaplanowano na godzinę 17.10 w sobotę 1 lipca. Wcześniej burmistrz Włodzimierz Żak uroczyście przekaże symboliczne klucze do bram miasta. O godzinie 18.20 występy solistów w ramach Muzycznej Sceny Młodych. O 19.10 zaśpiewa Marcin Piotrowski, znany jako Liber. Muzyk wystąpi wspólnie z Iną. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni, która 7 lat temu wystąpiła już w Myszkowie, ale wtedy jeszcze jako wokalistka zespołu Łzy. Teraz Wyszkoni zaprezentuje swoje solowe utwory i przypomni też kilka nieśmiertelnych hitów z początków kariery muzycznej.

 

W niedzielę (2 lipca) impreza rozpocznie się o godz. 16.30 koncertem Formacji Estradowej „Pokusa” oraz Grupy Teatralnej „Spontan”. O 19.00 bawił będzie kabaret OT.TO, a po nim na scenie pojawi się Rudi Schuberth wspólnie z Big Silesian Band. Dwudniowe święto miasta zakończy pokaz fajerwerków.

 

SPOTKANIE Z KAROLINĄ PACAN I GITARZYSTĄ SKEPTICAL MINDS

 

„Gazeta Myszkowska” zaprasza wszystkich, którzy chcą się spotkać z Karoliną Pacan oraz gitarzystą zespołu Skeptical Minds – Michelem Stiakakisem w poniedziałek (3 lipca) od godziny 18.00 do Pizzerii Capri w Myszkowie (ul. Sikorskiego). Będzie okazja porozmawiać z Karoliną i Michelem, zdobyć płytę i autografy, a być może Karolina coś dla was zaśpiewa. Serdecznie zapraszamy. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze