Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

O pożarnictwie wiedzą najwięcej

MyszPress | 2014-03-17 10:11

(Żarki) Daria Latos, Małgorzata Fiutek, Hubert Siurda ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Kamil Musiał, Damian Pytlarz i Piotr Szczepanek z żareckiego gimnazjum będą reprezentować gminę Żarki w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym.

 

20 lutego odbyły się gminne eliminacje do Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z Gimnazjum w Żarkach oraz 12 ze Szkoły Podstawowej w Żarkach. Do rozwiązania mieli test składający się z 16 pytań o różnym stopniu trudności w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z każdej grupy wyłoniono po pięciu najlepszych zawodników po sprawdzeniu testów.

 

- Następnie każdy z dziesięciu osób stawał przed jury i odpowiadał na wylosowane pytania. Tak wyłoniono dwie najlepsze trójki w każdej kategorii – informuje Andrzej Gzieło, jeden z członków jury.

 

W komisji oceniającej zasiadali również: Bogusława Caboń, Ireneusz Hajdas, Grzegorz Pompa i Jarosław Labocha. Po konkursie dzieci i młodzież zostały zaproszone przez ochotników do zapoznania się ze sprzętem strażackim, który jest dostępny w remizie OSP w Żarkach. (kk)Galeria zdjęć

Komentarze