Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

MyszPress | 2010-09-03 11:11

(Myszków) Wkrótce przed Szkołą Podstawową nr 3 w Myszkowie powstanie sygnalizacja świetlna. Będzie to tzw. „sygnalizacja wzbudzana”. Wyjaśnienie co to takiego, za pośrednictwem rzecznika prasowego myszkowskiego starostwa przekazał dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie Mariusz Sikora.

 

Dyrektor tłumaczy: - W okolicy przejścia dla pieszych zostanie zbudowana wzbudzana sygnalizacja świetlna, akomodacyjna, posiadająca mieszany układ detekcji, tzw. ”preference”, czyli wideokamery i pętle indukcyjne w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia. Sygnalizację zaprojektowano jako acykliczną akomodacyjną typu „wspólne czerwone”. W przypadku braku zgłoszeń na pętlach obsługujących grupy kołowe i na przyciskach obsługujących grupę pieszą, dla wszystkich grup będzie wyświetlany sygnał czerwony, a sterownik będzie oczekiwał na zgłoszenie ze strony pojazdów lub pieszych w punkcie czuwania w stanie spoczynkowym. Takie rozwiązanie gwarantuje wyhamowanie potoku pojazdów w rejonie szkoły. I oto chyba w głównej mierze chodzi.

 

Nasza redakcja nie prowadzi takiego plebiscytu, ale gdyby się na to zdecydowała, za jasność przekazu dyrektorowi Sikorze przyznalibyśmy z pewnością „Złote usta”. Teraz poszukujemy tłumacza, który przełoży ten techniczny bełkot „z polskiego na nasze” (rb)


Komentarze