Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

NOCNY POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM 20-LATKIEM

Tomasz Urbański | 2018-08-09 12:20

(Zawiercie) Nie udało się uciec młodemu mężczyźnie przed stróżami prawa. Nietrzeźwy kierujący najpierw próbował zgubić dwa policyjne patrole, pędząc zawierciańskimi ulicami. Później porzucił samochód i podjął pieszą ucieczkę. Na nic zdały się próby 20-latka – szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko był nietrzeźwy, ale też nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.
 

W ubiegły czwartek, 26 lipca, krótko po północy funkcjonariusze chcieli zatrzymać samochód, jadący z dużą prędkością. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które dawali kierowcy policjanci, mężczyzna jadący Peugeotem 206 nie zatrzymał się. Stróże prawa wraz z drugim patrolem podjęli pościg za osobówką. Mężczyzna uciekał przed policjantami aż do Zawady Pilickiej.

 

- Tam zjechał w masyw leśny, gdzie porzucił auto i uciekał pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany. Jak się okazało 20-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego był nietrzeźwy. W jego organizmie było ponad 0,9 promila alkoholu – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Prócz tego, że młody mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, uciekał przed policjantami, prowadził samochód pod wpływem alkoholu, to w dodatku… nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenia i przestępstwa, których się dopuścił.

 

- Niezatrzymanie pojazdu na polecenie osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, wydane przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – przypominają zawierciańscy policjanci. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze