Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

NIELEGALNE AUTOMATY TRAFIŁY W RĘCE CELNIKÓW

Tomasz Urbański | 2018-11-17 12:20

(Myszków) Współpraca myszkowskich stróżów prawa i częstochowskich celników zaowocowała zabezpieczeniem trzech nielegalnych automatów do gier w jednym z lokali w Myszkowie. Ich właścicielowi grozi natomiast grzywna i pozbawienie wolności.


 

Działania prowadzone przez myszkowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz celników z Częstochowy mają na celu wykrywanie nielegalnej działalności hazardowej. W tym przypadku funkcjonariusze zainteresowali się jednym z myszkowskich lokali, w którym sprawdzili pochodzenie automatów do gier i wymagane zezwolenia. Celnicy, podejrzewając naruszenie przepisów o grach losowych zabezpieczyli trzy urządzenia.


 

- Funkcjonariusze z urzędu celnego będą również prowadzili wobec właściciela postępowanie z kodeksu karnego skarbowego. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat – wyjaśnia rzecznik prasowy KPP w Myszkowie, aspirant sztabowy Barbara Poznańska. (es)Galeria zdjęć

Komentarze


tomaszek 6 miesięcy temu

A czego oni sie spodziewali? Przecież teraz tylko salony totalizatora są legalne, reszta będzie zamykana.