Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Nie zamierzałem wiecznie być dyrektorem szpitala

Tomasz Urbański | 2018-11-19 12:20

(Powiat Myszkowski) Khalid Hagar dyrektor SP ZOZ Myszków złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska dyrektora Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Jak sam twierdzi, nosił się z tym zamiarem od dłuższego czasu, ale nie chciał, by sprawa ta wykorzystywana była w kampanii wyborczej samorządowej.


 

- Złożyłem rezygnację na ręce Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego. Nigdy nie zamierzałem być dyrektorem „na zawsze”, nie czułem się przyrośnięty do tego fotela. Praca dla SP ZOZ była i jest dla mnie bardzo ważna, to moje całe życie zawodowe. Ale jestem i chcę być przede wszystkim lekarzem. Jestem zmęczony ciągłą nagonką na SP ZOZ, ciągle nasyłanymi na nas kontrolami. Te ciągłe kontrole destabilizują pracę szpitala i przychodni, na całej sytuacji cierpi też moja rodzina. Stąd moja decyzja o rezygnacji ze stanowiska dyrektora. Uważam, że razem z Michałem Trojakowskim zrobiliśmy dla SP ZOZ Myszków bardzo wiele, pod moim kierownictwem SP ZOZ osiągał dobre wyniki finansowe, które od ubiegłego roku zaczęły się pogarszać, co uczciwie zapowiadaliśmy radnym powiatowym, pogarszać nie z winy SP ZOZ, tylko z powodu zmian w finansowaniu szpitali powiatowych, z powodu tzw. sieci szpitali. Ryczałty na leczenie są zbyt niskie i w długi popadają prawie wszystkie szpitale powiatowe w Polsce. Podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska dyrektora SP ZOZ, aby wyrazić swój sprzeciw wobec ciągłego nękania nas nieuzasadnionymi kontrolami, ale też licząc, że moja rezygnacja uspokoi nieco atmosferę - tłumaczy swoją decyzję Khalid Hagar.


 

W Zarządzie Powiatu Myszkowskiego kierowanym przez starostę Dariusza Laseckiego trwa teraz gorączkowe poszukiwanie kandydata na p.o. dyrektora SP ZOZ. Obecny statut szpitala i przepisy ogólne wymagają, aby w kierownictwie szpitala powiatowego był lekarz. Gdyby więc dyrektorem SP ZOZ Myszków został np. specjalista menadżer, konieczne byłoby też od razu powołanie lekarza, na stanowisko Dyrektora ds. lecznictwa. Czyli „z dnia na dzień” Zarząd Powiatu Myszkowskiego musiałby znaleźć dwie osoby chętne do objęcia 2 stanowisk: dyrektora SP ZOZ i dyrektora SP ZOZ ds. lecznictwa. Taka struktura zarządzania funkcjonuje obecnie w sąsiednim Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, zarządzanym z sukcesami przez dyrektor Annę Pilarczyk-Sprychę. Ale i zawierciańską lecznicę czekają poważne zmiany kadry zarządzającej, gdyż Anna Pilarczyk-Sprycha wygrała wybory na Burmistrza Gminy Ogrodzeniec.


 

Jarosław Mazanek


 Galeria zdjęć

Komentarze