Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

NAJMŁODSI JUŻ WIEDZĄ JAK WYKONAĆ SŁODKIE ARCYDZIEŁA

Tomasz Urbański | 2019-01-08 12:20

REKLAMA

(Poraj) W pierwszej połowie grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju odbyły się warsztaty kulinarne dla najmłodszych mieszkańców. Podczas nich dzieci robiły świąteczne pierniczki. Uczestnicy warsztatów wałkowali ciasto, z którego później wykrawali pierniczki. Po upieczeniu przysmaków dzieci dekorowały swoje wypieki, czyniąc z nich smakowite dzieła sztuki.


 

Warsztaty odbyły się w dwóch terminach - we wtorek 11 grudnia i w środę 12 grudnia. Zainteresowanie pieczeniem pierniczków zaskoczyło organizatorów. Dzieciaki pracowały w galerii porajskiego GOK-u. Dla najmłodszych była to nauka przez zabawę – kulinarnym warsztatom towarzyszył gwar i radosny śmiech dzieci.


 

- Każdy mały adept sztuki kulinarnej mógł rozwałkować kawałek ciasta i wykroić własne pierniczki. W trakcie oczekiwania na wypiekane pierniki, dzieciaki dekorowały te wcześniej już przygotowane. Ozdabiały je kolorowym lukrem i przeróżnymi dekoracyjnymi specjałami – informuje porajski GOK.


 

Kulinarnym przewodnikiem dla najmłodszych była Jolanta Zalega. Uczestnicy warsztatów wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Porajski ośrodek kultury dziękuje wszystkim uczestnikom za tak duże zainteresowanie i zapowiada, że najmłodsi mogą liczyć na kolejne oferty takie, jak grudniowe warsztaty z robienia pierników. (es) Foto: GOK PorajGaleria zdjęć

Komentarze