Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

NA REMONT TRZEBA BĘDZIE POCZEKAĆ

Tomek | 2017-06-18 12:20

(gm. Poraj, gm. Koziegłowy) Droga łączącą Kuźnicę Folwark w gminie Poraj z Nową Kuźnicą w gminie Koziegłowy nigdy nie była remontowana, choć powstała na początku lat 90-tych XX wieku. Teraz kiedy remont jest koniecznością, okazuje się, że trzeba będzie na niego poczekać. Ile? Nikt nie jest w stanie wyjaśnić, bo wbrew pozorom teren ten jednak nie jest własnością Gminy Koziegłowy.

 

- Ta droga nie widziała w ogóle remontu. Asfalt był tam kładziony na początku lat 90-tych. Ta droga łączy naszą gminę Poraj z gminą Koziegłowy. Tam korzenie drzew spowodowały, że asfalt jest spękany i bardzo nierówny. Droga można powiedzieć jest już całkowicie zniszczona. W wielu miejscach korzenie uniosły asfalt na kilka centymetrów do góry. Ja sobie zdaję sprawę, że ona bardziej służy mieszkańcom naszej gminy, niż gminy Koziegłowy, ale kiedyś remont trzeba zrobić. Mamy nową drogę w Kuźnicy Starej aż do mostku, jest nowa droga w Nowej Kuźnicy i w Miłości, a ten krótki fragment został pominięty. Może by wójt wystąpił do burmistrza Koziegłów o remont tej drogi – apelowała do wójta Łukasza Stachery radna Teresa Ociepka, podczas obrad 27 kwietnia.

 

Wójt zapewnił radną, że z burmistrzem Jackiem Ślęczką porozmawia.

 

Ale my jeszcze tego samego dnia zapytaliśmy burmistrza Koziegłów, czy wyremontuje zapomniany kilkusetmetrowy fragment drogi? Okazuje się, że zadanie nie należy do łatwych. – Pamiętam, jak ta droga była robiona, faktycznie tam nie było remontu, ale muszę sprawdzić stan prawny tego terenu – tłumaczył burmistrza Jacek Ślęczka.

 

W dokumentach droga nie jest własnością Gminy i Miasta Koziegłowy. - Droga publiczna nr ew. 3019 położona w Gminie Koziegłowy nie stanowi własności Gminy i Miasta Koziegłowy. Figuruje w ewidencji gruntów jako droga będąca we władaniu Prezydium Powiatowej Rady Narodowej - Powiatowy Zarząd Dróg Lokalnych. Gmina i Miasto Koziegłowy przystąpiła do uregulowania stanu prawnego drogi. Dopiero po jego uregulowaniu będzie możliwe, w miarę posiadanych środków finansowych, wykonanie remontu drogi – wyjaśnia Violetta Solarczyk, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej UG i M Koziegłów.

 

Mimo, że to ważny szlak łączący obie gminy, jakoś poszczególni włodarze stanem prawnym tego fragmentu terenu się nie interesowali. Dopiero pytanie radnej Ociepki rozwiało wszelkie marzenia o szybkim remoncie. Pozostaje mieć nadzieję, że mimo wszystko mieszkańcy doczekają się równej nawierzchni, nim droga będzie całkowicie nieprzejezdna.

 

Ewelina Kurzak

 Galeria zdjęć

Komentarze