Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

NA DK 78 MOTOCYKL UDERZYŁ W BOK TERENÓWKI

Tomasz | 2019-08-02 08:20

(Zawiercie) Do szpitala w stanie ciężkim trafił 45-letni motocyklista i jego pasażerka po wypadku, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na drodze krajowej nr 78. Motocykl suzuki, którym kierował obywatel Czech uderzył w bok terenowego nissana. Do szpitala trafiła również kobieta, która kierowała samochodem. Policja po raz kolejny zwraca się do wszystkich kierujących jednośladami o rozwagę na drodze.


 

W czwartkowe popołudnie, 18 lipca na DK 78 w Zawierciu motocykl uderzył w bok skręcającego w lewo terenowego nissana. - Wcześniej motocyklista wyprzedził dwa inne samochody, wbrew obowiązującemu w tym miejscu zakazowi – informują funkcjonariusze z zawierciańskiej komendy. Zarówno 45-letni motocyklista, jak i jego 46-letnia pasażerka (obywatele Czech) odnieśli ciężkie obrażenia. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały motocyklistów do szpitala.


 

Do szpitala trafiła również 46-letnia mieszkanka Krakowa, która siedziała za kierownicą terenowego nissana. - Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili niezbędną dokumentację. Teraz śledczy dokładnie wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Kolejny raz apelujemy o ostrożność, rozsądek i wyobraźnię oraz przypominamy zasadę „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” – dodaje zawierciańska policja. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze