Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

MYSZKOWSKA DROGÓWKA ZACHĘCA DO NOSZENIA ODBLASKÓW

Tomasz | 2019-11-28 08:20

REKLAMA

(Myszków) Policjanci prowadzili akcję „Świeć przykładem”. Podczas niej funkcjonariusze z drogówki wręczali pieszym odblaski. Wyjaśniali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i czemu one służą. - Policjanci przypominali o najważniejszych kwestiach bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze – informuje myszkowska jednostka.


 

Noszenie odblasków może uratować życie. Warto o tym pamiętać tym bardziej jesienią i zimą, gdy wcześnie zapada zmrok, a widoczność na drodze zdecydowanie się pogarsza. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze z myszkowskiej drogówki przeprowadzili akcję „Świeć przykładem”. Policjanci rozdawali pieszym, czyli najmniej chronionym uczestnikom ruchu drogowego, elementy odblaskowe i przypominali o tym, co należy robić, by być widocznym i bezpiecznym na drodze.


 

- Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają jednak, aby korzystać z nich także w obszarze zabudowanym. Warto je mieć zawsze i wszędzie, do potrąceń pieszych i rowerzystów dochodzi bowiem także w centrach miejscowości, strefach zamieszkania i na z pozoru dobrze oświetlonych drogach – informują funkcjonariusze. (es) Foto: KPP MyszkówGaleria zdjęć

Komentarze